Rezultate te kerkimit per termin: +Partnerve +Shqipri

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] partnerve / docs[0] 86 / hits[0] 105 / keyword[1] shqipri / docs[1] 1959 / hits[1] 3550 /
PD, komision hetimor për pasurinë e deputetëve
  • 2010-08-23

PD, komision hetimor për pasurinë e deputetëve

Deputett demokrat, Luiano Boi, Albana Vokshi dhe Gerti Bogdani akuzuan Edi Ramn dhe bashkpuntort e tij pr korrupsion Partia Demokratike i krkoi dje kryetarit t Partis Socialiste, Edi Rams, konsensusin pr ngritjen e nj komisioni hetimor parlamentar pr pasurit e deputetve t majt dhe t djatht. Nga ana

No Pic available
  • 2010-08-23

Familja shqiptare në krizë, 6 mijë divorce në një vit

Fenomeni T jetosh si i martuar n Shqipri po bhet gjithnj e m e vshtir. Vetm gjat vitit t kaluar n gjykat jan regjistruar plot 6 mij divorce, ku gjysma e tyre i takon kryeqytetit. Sociologt pohojn se numri i personave q i japin fund lidhjes martesore po shtohet gjithnj e m shum n vendin ton. Vetm gj

No Pic available
  • 2010-08-13

PS merr të mirëqenë letrën: Mesazh për qeverinë

PS e konsideron si fakt t kryer letrn e ndihmssekretarit amerikan t Shtetit, Philip Gordon, drguar ministrit t Punve t Jashtme, Ilir Meta, ndrsa deklaron se mesazhi i Departamentit Amerikan t Shtetit sht si nj paralajmrim i qart ndaj qeveris. Deputeti i Partis Socialiste, Ditmir

No Pic available
  • 2010-08-07

PS: Qeveria, korrupsion në kurriz të shqiptarëve

Partia Socialiste vijon akuzat ndaj qeveris shqiptare. Sipas saj, pavarsisht se qeveria sht zotuar prpara qytetarve t saj dhe partnerve ndrkombtar pr luft kundr korrupsionit, faktet e pamohueshme tregojn se n fakt qeveria sht dukekrejt t kundrtn, duke mbshtetur korrupsionin dhe d

No Pic available
  • 2010-07-12

Berisha merr çmimin e OKB për prokurorimet

Qeveria shqiptare sht vlersuar me mimin e dyt n bot pr prmirsimin, transparencn prgjegjshmrin dhe prgjithshmrin e shrbimit publik nga Organizata e Kombeve t Bashkuara. mimi q synon t krijoj nj klim sa m transparente tek biznesi, i sht dhn kryeministrit Sali Berisha gjat nj ceremonie nga koordinatorj

No Pic available
  • 2010-07-07

Strauss : Më ftuan për të festuar me ta fundin e përpjekjeve të mia

Vizitori i rrallë i Shqipërisë, Franz-Josef Strauss Roli i Kryeministrit t famshm t Bavaris, Franz-Josef Strauss, pr vendosjen e marrdhnieve midis RFGJ-s dhe Shqipris, sht nj nga temat e trajtuara disa her nga mediat shqiptare. Vizita e Straussit n Shqipri ishte nj nga kontakt

No Pic available
  • 2010-07-05

I pareformuari

Kampionati Botror i futbollit sht n ditt m t nxehta t tij, gjithashtu dhe n ditt e fundit. Shqiptart jan n muajt e fundit t pritjes shumvjeare t lvizjes pa viza. Ndrkombtart n raport me Shqiprin duket se jan n momentet e fundit t bindjes se ky vend u shptua nga nj konflikt surre