Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetet

Meta: total 236 / total_found 236 / time 0.000 / keyword[0] partneritetet / docs[0] 236 / hits[0] 266 /
PD: Rama partner biznesi me të korruptuarit
  • 2018-08-07

PD: Rama partner biznesi me të korruptuarit

Partia Demokratike, përmes deputetit demokrat Agron Shehaj, ka sulmuar qeverinë Rama për koncesionet e partneritetit publik-privat. Në një dalje publike nga selia e PD-së, deputeti Agron Shehaj tha se kryeministri Edi Rama është partner biznesi me të korruptuar. Kjo qeveri nuk përdor tende

No Pic available
  • 2018-06-27

Aleanca për mbrojtjen e teatrit: Ska asnjë marrëveshje me Veliajn

Aleanca për mbrojtjen e teatrit, ka reaguar përmes një deklarate ku thotë se nuk ka asnjë kompromis për çështjen e Teatrit Kombëtar. Si rrjedhojë e takimeve të vazhdueshme private që vazhdon të kryejë Kryetari i Bashkisë Tiranë, z. Erion Veliaj, duam të informojmë publikun dhe qyte

Mediat amerikane: Trump kërkon të privatizojë NASA-n
  • 2018-02-12

Mediat amerikane: Trump kërkon të privatizojë NASA-n

Presidenti amerikan Dponald Trump ka ndër mend të privatizojë pjesën amerikane të Stacionit Hapësinor ndërkombëtar. Lajmi, i cili bëhet i ditur nga gazeta Washington Post, që zotëron disa dokumente të NASA-s, thekson se Shtëpia e Bardhë kërkon ti japë fund financimeve federale për I

No Pic available
  • 2017-09-06

Serbia të njohë Kosovën, SHBA dhe BE të rrisin profilin në dialog

Një raport i ri për dialogun Prishtinë-Beograd bën thirrje për njohjen e Kosovës nga Serbia. Autori i raportit, David Phillips, thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të rrisin profilin në negociatat mes dy vendeve, si pjesë e interesave strategjike për ti bërë ballë ndërhyrjeve ruse në

FMN jep këshillat: Shqipëria ka ende shumë për të bërë, të bëjë kujdes me euron!
  • 2017-03-12

FMN jep këshillat: Shqipëria ka ende shumë për të bërë, të bëjë kujdes me euron!

Shqipëria duhet të vazhdojë të forcojë rritjen e saj dhe qëndrueshmërinë e ekonomisë, për të cilat është i nevojshëm angazhim i fortë për reformat. Duhet të vazhdojnë përpjekjet për të ulur nevojat e borxhit dhe të huamarrjes, për të forcuar menaxhimin e financave publike

Një austriake kuratore e pavionit shqiptar në Venecia
  • 2017-02-16

Një austriake kuratore e pavionit shqiptar në Venecia

Ministrja Kumbaro takon homologun austriak,.Drozda:  Intensifikohet bashkëpunimi për projektet kulturore Kultura si pasaportë është slogani i Ministrisë së Kulturës, edhe në bashkëpunimet e saj me Austrinë një axhendë e pasur dhe përgjegjësi të reja midis Vjenës dhe Tiranës. Vit

ANALIZA/ Çdo të thotë vrasja e ambasadorit për marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe Turqisë (dhe loja e fuqive të mëdha)
  • 2016-12-21

ANALIZA/ Çdo të thotë vrasja e ambasadorit për marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe Turqisë (dhe loja e fuqive të mëdha)

Gjendja aktuale e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve ngjan më shumë me atë të vitit 1903 sesa 1914, ndërsa Siria e sotme me Maqedoninë një shekull më parë, kur një ushtar shqiptar i Perandorisë Osmane vrau konsullin rus në Manastir. Nga Akin Ünver* «Turku e vrau konsullin rus []