Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetet

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.943Z

Partneritetet që na duhen

BARAK OBAMA Në këtë 10-vjetor të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001, kujtojmë që nuk ishte një sulm vetëm kundër Shteteve të Bashkuara; ishte një sulm kundër të gjithë botës dhe njerëzimit, si dhe kundër shpresave që të gjithë ne bashkë ndajmë. Kujtojmë që mes afro tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.589Z

Thaçi: Prioritet i Qeverisë, lufta kundër korrupsionit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së mërkurës përveç diskutimeve tjera e ka miratuar edhe strategjinë dhe planin e veprimit kundër korrupsion për vitin 2012-2016, si dhe propozim-vendimin për emërimin e anëtareve të komitetit për partneritetet publiko-privat.Me këtë rast, kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.305Z

Clinton: NATO-Rusi, më shumë bashkëpunim për sigurinë

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka deklaruar se NATO-ja dhe Rusia duhet ta shtojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë. Clinton, tha se partneritetet e së ardhmes, përfshirë edhe Rusinë, do ta ndihmojnë NATO-n, që të merret me kërcënimet në rritje transnacionale, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.743Z

Veseli: Partneritetet tona shtetërore nuk duhen rrezikuar nga papërgjegjësitë politike

Zëvendëskryetari i Partsë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli I shoqëruar nga anëtarët tjerë të Kryesisë, gjatë ditës së sotme qëndruan në komunën e Rahovecit, ku u takuan me strukturat e PDK-së në këtë komunë. Veseli në këtë takim tha se Rahoveci do të jetë prioritet, ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.616Z

Biden i hapur për marrëdhëniet ndërkombëtare

Mynih - SHBA-të duan t´i rifreskojnë marrëdhëniet ndërkombëtare. Qeveria e re në Uashington kërkon t´i zgjerojë partneritetet kudo që është e mundur, tha zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden gjatë fjalimit të tij në Konferëncën e Sigurisë që po zhvillohet në Mynih. Por nga a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.071Z

Berisha: INSIG vlen 38 mln euro, po e shesin 15 mln euro për klanet, Rama: E kthyet në fantazëm

Teksa Ministria e Financave ka çelur garën për shitjen e kompanisë shtetërore, INSIG, në Parlament pati debat. Ish-kryeministri Sali Berisha tha se ajo po shitet me një çmim shumë më të ulët se sa e kanë vlerësuar kompanitë ndërkombëtare. Ndërkohë Rama akuzoi qeverinë Berisha se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.362Z

Arsimi profesional, Berisha: Duhet bashkëpunim me pushtetin vendor

Kryeministri Berisha u shpreh sot se duhet bashkëpunim mes dy ministrive dhe pushtetit vendor për të kapërcyer vështirësitë në arsimin profesional. Sipas tij ka një ulje të ndjeshme të nxënësve që duan të ndjekin arsimin profesional me 22 përqind kur pjesëmarrja e nxënësve duhet t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama