Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetin

Total: 2652
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.919Z

Rama mbron partneritetin me privatin ne shendetesi

brbrKryeministri Edi Rama ka shfrytezuar nje aktivitet ne Qendres Spitalore Universitare per te mbrojtur Partneritetin Publik Privat ne sistemin shendetesor br Sipas kreut te qeverise zbatimi i kesaj formule bashkepunimi nuk eshte nje shpikje shqiptare porse ajo aplikohet ne vende te ndryshme te BE-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.520Z

Kerry: Marrëveshje SHBA-Shqipëri për partneritetin strategjik

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati është pritur sot në një takim nga Sekretari i Shtetit në SHBA, John Kerry. Takimi është mbajtur sot rreth orës 09:30 me orën lokale në Uashington. Në përfundim të këtij takimi, Kerry mbajti një deklaratë për mediet ku theksoi se, S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.597Z

Çfarë e nxit partneritetin e ngushtë Greqi-Rusi?

Nga Dimitris Papadimoulis   Ardhja e presidentit rus Vladimir Putin në Greqi në 27 maj, për tu takuar me udhëheqjen greke, si dhe për të vizituar Malin e Shenjtë Atos, nuk qe aspak e rastësishme. Të dyja vendet ndajnë të njëjtën qasje në nevojën për partneritet më të thell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.501Z

Kosova dhe Bullgaria forcojnë partneritetin

Nga Express më 17 gusht 2011 në ora 18:43 Bullgaria është e gatshme të ndihmojë Kosovën si në furnizimin me produkte ushqimore, po ashtu edhe me teknologji për biznesin vendor, kanë thënë zyrtarë të lartë qeveritar nga Bullgaria që po qëndrojnë në vendin tonë. Këtë gatishmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.531Z

Shqipëria një model për partneritetin “AUTISM SPEAKES”

Znj. Liri Berisha një nga bashkëorganizatoret e Konferencës për Autizmin që u mbajt në SHBA, ka vlerësuar partneritetin që Shqipëria ka me “Autism Speakes” Presidentja e Fondacionit “Fëmijët Shqiptarë”, znj.Liri Berisha, një nga bashkëorganizatoret e Konferen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.627Z

Nishani pershendet Partneritetin Strategjik me SHBA

0 brbr brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani pershendeti nenshkrimin ne Washington te Deklarates se Perbashket per Partneritet Strategjik mes Republikes se Shqiperise dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikesbrbr brbrKreu i shtetit e konsideron ate nje dokument shume te rendesishem per forcimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.806Z

Shqipëria, e vlerësuar per partneritetin antikorrupsion

Gjatë vizitës së tij në SHBA, Kryeministri Berisha ka zhvilluar disa takime me kongresmenë dhe senatorë të njohur amerikanë. Kreu i qeverisë shqiptare ka zhvilluar një takim me kongresmenin e njohur amerikan, Eliot Engel, i cili ka garantuar për vazhdimësinë e bashkëpunimit të adminis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama