Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit +Strategjik

Meta: total 992 / total_found 992 / time 0.001 / keyword[0] partneritetit / docs[0] 3959 / hits[0] 4691 / keyword[1] strategjik / docs[1] 12513 / hits[1] 16943 /
Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam
  • 2019-04-09

Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe krerët e partive opozitare Basha dhe Kryemadhi, zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë. Takimi ka zgjatur për më shumë se një orë dhe presiden

No Pic available
  • 2019-01-15

Meta takon ministrin e Jashtëm italian: Mirënjohje për mbështetjen!

Presidenti Ilir Meta, priti sot ministrin italian të Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar, zotin Enzo Moavero Milanesi. Presidenti Meta vlerësoi vizitën e ministrit Milanesi në Shqipëri, si një shenjë e vëmendjes së madhe që Italia i kushton marrëdhënieve me Shqipërinë

BATONORGJIA E DHIMBSHME E KRYEMINISTRIT TË VENDIT TIM!
  • 2019-01-11

BATONORGJIA E DHIMBSHME E KRYEMINISTRIT TË VENDIT TIM!

Nga Luan RAMA Ai, Kryeministri i vendit tim, më e pakta do të duhej të heshtëte. Të heshtëte dhe të reflektonte mundësisht një herë të vetme nga lartësitë e përgjegjësisë së Kryeministrit, e të mos bëhej argument i papërgjegjshmërisë së rradhës me të cilën ai trajton shteti

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të Jashtëm, pas propozimit të bërë nga Edi Rama. Në letër kërkohet

No Pic available
  • 2018-12-20

Dëbimi i ambasadorit iranian, Trump letër Ramës: Shqipëria, mike e SHBA-së

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, ku e përgëzon për dëbimin e ambasadorit iranian. Në letër thuhet se qeveria e Shqipërisë ka treguar udhëheqësi të vërtetë në përpjekjet e përbashkëta për ti dërguar një mesazh të qartë Iranit se

Ruçi: Air Albania, shembull i bashkëpunimit efektiv shqiptaro-turk
  • 2018-10-19

Ruçi: Air Albania, shembull i bashkëpunimit efektiv shqiptaro-turk

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavusoglu. Ruçi deklaroi se linja e parë ajrore Air Albania është shembull i bashkëpunimit efektiv shqiptaro-turk. Shqipëria është në pritje të zbatimit sa më të shpejtë të bashkëpuni

Erdogan: Shpresojmë ti zgjidhim problemet me SHBA-në sa më shpejt
  • 2018-10-02

Erdogan: Shpresojmë ti zgjidhim problemet me SHBA-në sa më shpejt

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan tha se vendi i tij shpreson të përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara, pas tensioneve që ka shkaktuar burgosja e një pastori amerikan. “Me vullnetin e Zotit, shpresojmë t’i zgjidhim problemet me Amerikën brenda një kohe të shkurt