Rezultate te kerkimit per termin: +Partneritetit +Strategjik

Total: 950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.209Z

Rama uron Erdogan: Zhvillim partneritetit strategjik mes dy vendeve (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama uron Rexhep Tajip Erdogan me rastin e fitores në zgjedhjet Presidenciale në Turqi. Urova telefonikisht Presidentin Erdogan për zgjedhjen e tij dhe folëm për zhvillimin e mëtejshëm të partneritetit strategjik mes dy vendeve, shkruan Rama në një postim në rrjetin so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Kriza e partneritetit strategjik

çdo shtet ka një strategji të sigurisë kombëtare, përmes së cilës përcaktohen interesat dhe prioritetet kryesore të politikës së jashtme, të mbrojtjes dhe të bashkëpunimit ekonomik. Ky dokument është produkt i bashkëveprimit të disa institucioneve kryesore kushtetuese, miratohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.277Z

Rama: Sot në Prizren, dokumentithemeltar i partneritetit strategjik

TIRANË - Kryeministri Edi Rama ka komentuar në Facebook mbi mbledhjen e qeverive Shqipëri-Kosovë. "Sot në Prizren u firmos dokumenti themeltar i bashkëpunimit dhe partneritetit strategjik mes Shqipërisë dhe Kosovës."Sot në Prizren u firmos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.081Z

Marrëveshja e partneritetit strategjik Serbi-Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç nënshkruan në 24 maj, në Soçi të Rusisë, marrëveshjen dypalëshe të partneritetit strategjik. E cilësuar formalisht “deklaratë”, ajo &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.159Z

Rama Urova Presidentin Erdogan zhvillim partneritetit strategjik

Transmetuar me 13082014 - 1058 Recep Tayyip Ergodan Edi Rama PUBLICITET Tirane 13 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Tayyip Ergodan per zgjedhjen e tij si President i Turqisebr br Urova telefonikisht Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.523Z

SHBA-Shqipëri: Nënshkruhet Marrëveshja e Partneritetit Strategjik

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry dhe ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati kanë firmosur të hënën në Uashington Marrëveshjen e Partneritetit Strategjik SHBA-Shqipëri. Dokumenti ka të bëjë me luftën kundër terrorizmit, betejën ndaj ISIS, si dhe sigurinë rajonale. Pas në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.212Z

Bushati: Më 11 janar Rama dhe Thaçi nënshkruajnë deklaratën e partneritetit strategjik

Në mbledhjen e përbashkët të 11 janarit, që do të zhvillohet mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, do të nënshkruhet deklarata e partneritetit strategjik mes dy kryeministrave, sikundër do të diskutohet për çështjet e integrimit ekonomik dhe për një qasje sa më të rakord

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama