Rezultate te kerkimit per termin: +Pas +Beqirit

Meta: total 465 / total_found 465 / time 0.004 / keyword[0] pas / docs[0] 596364 / hits[0] 1157225 / keyword[1] beqirit / docs[1] 673 / hits[1] 905 /
Si u përjashtuan Fishta e Konica nga Historia e letërsisë
  • 2016-03-26

Si u përjashtuan Fishta e Konica nga Historia e letërsisë

Libër i ri për censurën në regjimin komunist: Si u ndalua në vitin 1968 publikimi i vëllimit të tretë të Historisë së letërsisë shqipe, përgatitur nga Dh. Shuteriqi, Mark Gurakuqi, Vehbi Bala, Jup Kastrati e Koço Bihiku. Edhe një çerek shekulli pas rënies së pengesave dhe ndalim

No Pic available
  • 2016-03-26

Përjashtimi i Fishtës, Konicës dhe Skiroit nga Historia e letërsisë shqipe në vitet 70

Si u ndalua në vitin 1968 publikimi i vëllimit të tretë të Historisë së letërsisë shqipe, përgatitur nga Mark Gurakuqi, Vehbi Bala e Jup Kastrati. Një libër nën drejtimin shkencor të Dhimitër Shuteriqit dhe redaktor Koço Bihikun. Studiuesja Besa HoxhaBeqiri sjell një studim mbi kët

Video/ Shtypi mbesën e Idajet Beqirit, pranga shoferit pirat
  • 2016-03-23

Video/ Shtypi mbesën e Idajet Beqirit, pranga shoferit pirat

Më në fund ka një fytyrë pirati i rrugës që mbrëmjen e 8 marsit, shtypi në Cremona një vajzë shqiptare 25-vjeçare, të quajtur Besarta Beqiraj, e cila vdiq 48 orë më pas në spitalin e Bergamos ku u transportua pas plagëve të rënda të marra. E. N., kremonez, 61 vjeç, familjar, u a

Policia po heton disa pista të sigurta të sulmeve me molotov
  • 2016-03-14

Policia po heton disa pista të sigurta të sulmeve me molotov

Zyrtarë të Policisë së Kosovës kanë deklaruar se tashmë ekzistojnë disa pista të sigurta hetimi në lidhje me rastet e fundit të sulmeve me koktej molotovi ndaj pronave publike dhe atyre private të zyrtarëve institucional të Kosovës. Edhe ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hys

Lutfi Haziri ka një porosi për Ismet Beqirin: Ia ke një veturë borxh LDK-së
  • 2016-03-07

Lutfi Haziri ka një porosi për Ismet Beqirin: Ia ke një veturë borxh LDK-së

Pas djegies së veturës zyrtare të LDK-së sot në Prishtinë ka reaguar edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook, Haziri ka dënuar ashpër djegien e veturës së partisë së tij, dhe i ka dhënë një porosi bashkëpartiakut të tij

Çaushi thotë se Vetëvendosje! nuk bën aksione tinzare
  • 2016-03-07

Çaushi thotë se Vetëvendosje! nuk bën aksione tinzare

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Driton Çaushi, përmes një postimi në Facebook ka dënuar aktin e djegies se veturave të personave zyrtarë dhe të familjarëve të tyre. Ai lut organet e drejtësisë që të veprojnë duke mos lënë hapësirë për etiketim e linçim të askujt. "F

Ismet Beqiri kërkon seancë solemne për Ditën e Pavarësisë
  • 2016-02-16

Ismet Beqiri kërkon seancë solemne për Ditën e Pavarësisë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Ismet Beqiri nga ka kërkuar sot në mbledhjen e Kryesisë që nesër të mbahet seancë solemne për nder të shënimit të 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Kërkesa e Beqirit është përkrahur edhe nga kolegu i tij i Partis