Rezultate te kerkimit per termin: +Pas +Konferenc

Meta: total 1000 / total_found 24956 / time 0.030 / keyword[0] pas / docs[0] 648447 / hits[0] 1255978 / keyword[1] konferenc / docs[1] 48619 / hits[1] 68801 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Lulzim Basha lajmëron një konferencë për mediat

Një orë pas përfundimit të procesit të votimit, kryetari i PD, Lulzim Basha ka njoftuar se do të këtë një konferencë për mediat nga selia e PD.    Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

No Pic available
  • 2017-06-23

Zgjedhjet do monitorohen nga 330 vëzhgues të huaj, në 26 qershor japin opinionin

Vetëm një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, vëzhguesit ndërkombëtare dhe OSBE/ODIHR që monitorojnë procesin zgjedhor do të dalin në një konferencë për shtyp ditë e hënë në datën 26 qershor. Misioni ndërkombëtar i vëzhgimit të zgjedhjeve përbëhet nga

Londër, zjarri në kullën gjigande u shkaktua nga një frigorifer
  • 2017-06-23

Londër, zjarri në kullën gjigande u shkaktua nga një frigorifer

Zjarri në kullën Grenfell Tower është shkaktuar nga një frigorifer dhe veshja e ndërtesës nuk ka mundur të kalojë testet e sigurisë së kryera pas tragjedisë. Kështu është shprehur zyrtarja e policisë Fiona McCormack në një konferencë shtypi në Londër. Policia e kryeqytetit brita

No Pic available
  • 2017-06-22

Presidenti i KE: Imagjinoj skenarin ku Britania qëndron në BE

Me vargjet e famshme të John Lennon, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka pranuar se ai imagjinon një skenar ku Britania nuk largohet nga Bashkimi Europian. Vetë BE shtoi Tusk, është një projekt i ndërtuar mbi ëndrra në dukje të parealizueshme. Në një konferencë për shtyp p

No Pic available
  • 2017-06-21

Vuçiç falënderon Erdogan për qëndrimin kundër Shqipërinë e Madhe

Vuçiç ka falënderuar qëndrimin e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, i cili ka thënë se është kundër krijimit të Shqipërisë së madhe. “I jam shumë falënderues presidentit turk. Në fillim të korrikut shkoj në një konferencë të madhe në Turqi dhe atje do të takohem me

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat