Rezultate te kerkimit per termin: +Pasaportat

Total: 3914
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.875Z

Gjermania njeh dy pasaportat shqiptare

Republika Federale e Gjermanisë njeh dy llojet e pasaportave shqiptare, të vjetrat dhe të rejat, procesi i të cilave po aplikohet aktualisht në vendin tonë dhe bëhet fjalë për ato biometrike. Për shtetin gjerman mbeten në fuqi edhe pasaportat e vjetra të shqiptarëve. Përmes një njofti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.298Z

Franca njeh pasaportat e Kosovës

Ambasada franceze në Prishtinë njoftoi dje se Franca njeh pasaportat e Republikës së Kosovës, duke përfshirë pasaportat e zakonshme, diplomatike dhe zyrtare. Ambasada gjithashtu ka njoftuar se edhe dokumentet e udhëtimit të UNMIK-ut do të pranohen derisa të jenë të vlefshme. Me anë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.471Z

Pasaportat, PS kërkon informacion

Partia Socialiste i kërkoi Ministrisë së Brendshme dhe kryetarit të komisionit ad hoc, përmes një shkrese zyrtare, informacion për pasaportat e vjetra. Tre anëtarët socialistë të këtij komisioni, Kastriot Islami, Blendi Klosi dhe Fatmir Xhafaj, janë nisur nga disa fakte në formulimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.030Z

Gjermania njeh pasaportat elektronike shqiptare

Qeveria federale gjermane, me ane te nje procedure te pershpejtuar, ka njohur perkohesisht pasaportat e reja elektronike te udhetimit, sherbimit dhe diplomatike te Republikes se Shqiperise. Per rrjedhim Ambasada e Republikes Federale te Gjermanise do te pajise me viza edhe pasaportat e reja menjeher

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.494Z

SHBA pranon pasaportat e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës pranojnë pasaportat e Republikës së Kosovës të cilët filluan t'u shpërndahen qytetarëve javën e kaluar. Ambasada Amerikane në Prishtinë njofton se "Shtetet e Bashkuara e zyrtarisht e pranojnë pasaportën e Kosovës si dokument të ligjshëm dhe 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.569Z

Pasaportat biometrike, ne shtator?

Arton Konushevci Premtimet e Ministrise se Puneve te Brendshme se pasaportat biometrike do te nisin se prodhuari ne mesin e ketij viti, duket se nuk do te realizohen. Vete zevendesministri i Puneve te Brendshme, Fatmir Xhelili, i tha radios Evropa e Lire, se procesi i dhenies se pasaportave nuk do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.775Z

Emigrantët, kërkesa për pasaportat biometrike

14/07/2009  Aplikimet, çdo ditë 120 kërkesa, fluksi vazhdon të rritet Punonjësit në gatishmëri, procedurat realizohen në kohë rekord FIER- Ardhja e emigrantëve shton numrin e kërkesave dhe fluksin e tyre për pasaportat biometrike. Vetëm përgjatë këtyre ditëve ku ka nisur s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama