Rezultate te kerkimit per termin: +Pash

Meta: total 1000 / total_found 12378 / time 0.006 / keyword[0] pash / docs[0] 12378 / hits[0] 17962 /
Hueyda El Saied: Si zv.ministri i Brendshëm më ndau nga babai, e pashë pas 16 vitesh
  • 2017-02-12

Hueyda El Saied: Si zv.ministri i Brendshëm më ndau nga babai, e pashë pas 16 vitesh

Sot në emisionin Xing me Ermalin ishte e ftuar balerina, këngëtarja dhe vajza e ekranit Hueyda El Saied, ku ka folur për prejardhjen, fëmijërinë dhe familjen e saj. Hueyda El Saied nuk ka nguruar të tregojë detaje lidhur me prejardhjen e saj. E pyetur nga Ermali, se si është historia ajo

Bënça, fshati ku jetohet me bimë medicinale dhe pension
  • 2017-02-12

Bënça, fshati ku jetohet me bimë medicinale dhe pension

Bënça, e vendosur mes maleve, vetëm 5 km larg qytetit të Tepelenës, banohet vetëm nga pak blegtorë të moshuar. Të rinjtë janë në qytete apo në emigracion, gjë që po çon dita-ditës, sipas banorëve, në reduktimin e krerëve dhe tkurrjen e të vetmit burim të ardhurash për zonën.

Themelimi i Tiranës
  • 2017-02-11

Themelimi i Tiranës

Dorian Koçi Tirana mund të ketë pasur origjinë më të hershme se 400 vjet më parë. Përgjithësisht eksiston një mendim që e lidh origjinën e emrit Tiranë me Teheranin dhe themelimin e saj nga Sulejman Pashë Ballgjini, një fisniku shqiptar të islamizuar nga Mulleti. Kjo hipotezë përm

No Pic available
  • 2017-02-10

Gjashtë të arrestuar për grabitjen e bankës, kompanisë i hiqet licenca

Shkon në 6 numri i të arrestuarve për grabitjen e një dite më parë të parave të një banke të nivelit të dytë. Policia ka vënë në pranga drejtuesin teknik të kompanisë private të sigurimit, Fatmir Gapi. Ndërkohë Policia e Tiranës i ka hequr dhe licencën kompanisë së sigurimit.

Deputeti i PS ka një kërkesë për Tahirin, pas grabitjes së djeshme: Padit bankën!
  • 2017-02-10

Deputeti i PS ka një kërkesë për Tahirin, pas grabitjes së djeshme: Padit bankën!

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta  i është drejtuar me një kërkesë ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, pas grabitjes se djeshme. Kosta shprehet se policia duhet të padisë bankën për dënimin moral, tensionimin dhe krijimin e stresit tek qytetarët shqiptarë. Postimi

Grabitja në Rinas, Kosta: Policia të padisë bankën për dëm moral
  • 2017-02-10

Grabitja në Rinas, Kosta: Policia të padisë bankën për dëm moral

Deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta ka reaguar pas grabitjes së tretë të parave të bankës që ndodh në pak më shumë se një vit në Rinas dhe afër tij. Ai ka bërë një kërkesë surprizë për ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, duke thënë se policia duhet të padisë bank

Veliaj: Musine Kokalari simbol i letërsisë dhe i rezistencës; Kurrë nuk është vonë për të hapur dosjet
  • 2017-02-10

Veliaj: Musine Kokalari simbol i letërsisë dhe i rezistencës; Kurrë nuk është vonë për të hapur dosjet

Në 100 vjetorin e lindjes së Musine Kokalarit, gruas së parë të letrave shqipe, e cila luftoi për demokratizimin dhe emancipimin e shoqërisë shqiptare, Bashkia e Tiranës nderoi figurën e saj duke i vënë emrin Bibliotekës nr. 9 në kryeqytet, që frekuentohet çdo ditë nga të rinj