Rezultate te kerkimit per termin: +Pashkt

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.725Z

Pashkët, sot festojnë bashkë katolikë e ortodoksë

Kt vit, si rrallher, Pashkt prkojn n t njjtn dit, si pr besimtart katolik, ashtu edhe pr ata ortodoks. Festa e Pashkve simbolizon ringjalljen e Krishtit, pas kryqzimit t tij dhe sht festa m e shenjt pr besimtart e krishter. Sipas interpretimit biblik, me ringjalljen e Krishtit nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.730Z

Sejdiu uron Pashkt n Graanic

Në të gjithë botën, ditëve të festave, një urim mjafton. Në Kosovë, nëse urimit i shtohen edhe disa dhurata, mund të realizohet një vizitë që shumë rrallë ndodh. Presidenti i shtetit të Kosovës, Fatmir Sejdiu u prit me nderime në një familje serbe të Graçanicës, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.730Z

Papa Bendedikt u uron besimtarve Pashkt

E gjithë kisha është në krah të Papës Benedikt, të kthyer në shënjestër sulmesh prej skandalit të priftërinjve pedofilë. Përpara Meshës së Pashkëve, kreu i kolegjit të kardinalëve Anxhelo Sodano, përveç urimeve i përcolli Atit të Shenjtë edhe mbështetje të plotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.771Z

"Ligjet" u japin fund pushimeve absurde të administratës

Administrata shtetrore tashm do t'u thot lamtumir pushimeve t festave zyrtare kur kto t fundit prkojn me ditn e shtun dhe t diel. T kthyera tashm n nj tradit, alla shqiptare ato ishin sanksionuar n ligjin pr festat zyrtare dhe ditt prkujtimore, i miratuar n vitin 1992 dhe i ndryshuar nj vit m pas. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.323Z

Malmstrom: Do të përshpejtojmë liberalizimin e vizave

Raporti i komisionerëve që vizituan Shqipërinë, inkurajues Komisioni Evropian sht i angazhuar trsisht pr prshpejtimin e heqjes s vizave pr qytetart e Shqipris dhe Bosnjs dhe procesi do t vlersohet si nj proces teknik. Kshtu ka deklaruar dje Cecilia Malmstrom, komisionerja pr P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.322Z

Malmstrom për TV Klan: Do të përshpejtojmë liberalizimin e vizave

Cecilia Malmström, komisionerja pr punt e brendshme ka deklaruar eskluzivisht n nj intervist pr TV Klan, se Komisioni sht i angazhuar trsisht pr prshpejtimin e heqjes s vizave pr qytetart e Shqipris dhe Bosnjs dhe proesi do t vlersohet si nj proes teknik. Sipas komisioneres Malmström, vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.297Z

Shanaj & Lako ribashkohen në Manastir

100-vjetori i Kongresit II t Manastirit nuk do t kaloj n heshtje. Po me festime, ashtu sikurse 100-vjetori i Kongresit I. Nga angazhimi i Qendrs Ndrkombtare t Kulturs “Arbnori”, n Manastir t Maqedonis u organizuan disa aktivitete. Ishte shtyr kjo dat, jo n 2-3 pill si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama