Rezultate te kerkimit per termin: +Pashko +Vasa

Meta: total 190 / total_found 190 / time 0.000 / keyword[0] pashko / docs[0] 1259 / hits[0] 2128 / keyword[1] vasa / docs[1] 310 / hits[1] 359 /
No Pic available
  • 2017-04-23

Paguani vendparkimin me 1 sms, lista me 30 rrugët e kryeqytetit ku do nisë zbatimi

  Pas pilotimit me sukses të projektit për parkimin me SMS në dy prej rrugëve të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës e ka shtrirë atë në 30 rrugë të tjera të zonës A. Çdo qytetar i Tiranës ka mundësinë të paguajë me celularin e tij dhe të paguajë parkingun për aq orë sa d

No Pic available
  • 2017-04-23

Paguani vendparkimin me 1 sms, 30 rrugët e kryeqytetit ku do nisë zbatimi

Pas pilotimit me sukses të projektit për parkimin me SMS në dy prej rrugëve të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës e ka shtrirë atë në 30 rrugë të tjera të zonës A. Çdo qytetar i Tiranës ka mundësinë të paguajë me celularin e tij dhe të paguajë parkingun për aq orë sa do të qëndr

No Pic available
  • 2017-04-23

Paguani vendparkimin me 1 sms, ja lista me 30 rrugët e kryeqytetit ku do nisë zbatimi

Pas pilotimit me sukses të projektit për parkimin me SMS në dy prej rrugëve të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës e ka shtrirë atë në 30 rrugë të tjera të zonës A. Çdo qytetar i Tiranës ka mundësinë të paguajë me celularin e tij dhe të paguajë parkingun për aq orë sa do të qënd

Historia e priftit shqiptar At Stath Melani, që ishte komandant çete
  • 2017-01-05

Historia e priftit shqiptar At Stath Melani, që ishte komandant çete

Nga Marin Mema At Stath Melani është, për fat të keq, një figurë pak e njohur, nëse e krahason me kontributin e tij të jashtëzakonshëm për çështjen kombëtare. Djaloshi që lindi në fshatin Melan të Përmetit në vitin 1858, që në moshë të re u zhvendos me babain e tij në Sta

No Pic available
  • 2016-11-04

Rrugëtim me orë për dijen mësuesja e pazakontë

Ajo ka një zë të butë dhe pamjen e kujdesur të një mësueseje, megjithatë nuk është një mësuese e zakontë, së cilës i mbaron mësimi me rënien e ziles. Liliana Luani, mësuese e shkollës fillore në shkollën “Pashko Vasa”, Shkodër shkon tre herë në javë pas mësimit

75 arsye pse Shqipëria është vend i bekuar nga Zoti
  • 2016-10-28

75 arsye pse Shqipëria është vend i bekuar nga Zoti

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë! Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë, Shqipëria ishte nën një prej regjimeve komuniste totalitare më shtyp

No Pic available
  • 2016-10-27

FOTOT/ Blogerja amerikane: 75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!

Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë, Shqipëria ishte nën një prej regjimeve komuniste totalitare më shtypës në historinë edhe Koreja e Veriut ka më shumë