Rezultate te kerkimit per termin: +Pasho +Novruzaj

Total: 66
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.389Z

Ekzekutim me plumb pas koke administratorit te "Gjallices"

Nje nga ngjarjet me te bujshme ne vend, konsiderohet edhe grabitja e armatosur e filialit te firmes piramidale "Gjallica", ne Vlore, ne vitin 1994. Bilanci i sulmit nga kater persona te maskuar dhe te armatosur ka qene nje i vdekur, nje i plagosur dhe vjedhja nga zyrat e firmes se 2,4 milione lekeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.217Z

“Hakmarrja”, Holanda azil vëllezërve

• Holanda u jep azil dy vëllezërve të “Hakmarrjes për Drejtësi”.Fatos Mahmutaj Nikolin dhe Pasho Novruzaj, të akuzuar në Shqipëri si anëtarë të organizatës “Hakmarrja për Drejtësi”, kanë marrë pak ditë më parë azilin politik në Holandë. Lajmi pohohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.863Z

“Hakmarrja për Drejtësi”, dy burgime përjetë dhe 174 vjet burg për 9 të pandehurit

Përfundon pas 13 vjetësh një prej proceseve më të gjata gjyqësore në Shqipëri, ai i “Hakmarrjes për Drejtësi”. Gjykata e Krimeve të Rënda i ka dhënë fund gjatë ditës së djeshme këtij procesi, duke i dënuar 9 të pandehurit e kësaj çështjeje me dy burgime të përjetshme dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.412Z

"Hakmarrja", Perleshja qe perfundoi me grabitjen e VEFA-s

Grabitja me arme e filialit te firmes piramidale VEFA ne fillim te vitit 1996 ne qytetin e Vlores eshte nje nga me te bujshmet. Ne 18 episodet, per te cilat akuzohet grupi "Hakmarrja per Drejtesi", cilesohet se eshte nje nga vjedhjet me te medha, pasi nga arka e firmes u moren 145 mije dollare. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.342Z

Te pandehurit e "HD", vendndodhja dhe pretenca

TË PANDEHURIT, VENDNDODHJA DHE PRETENCA: Altin Arapi ka fituar azil politik në Belgjikë, prokuroria kërkoi dënimin e tij me burg të përjetshëm Orik Shytika fituar azil politik në Zvicër, prokuroria kërkoi dënimin e tij me burgim të përjetshëm Kreshnik Spahiu ka fituar azil pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.193Z

Prokuroria: 443 vite burg "Hakmarrjes për Drejtësi"

Tre dënime të përjetshme dhe 143 vite burg ishte pretenca e Prokurorisë për "Hakmarrjen për Drejtësi".Fatos Mahmutaj  Plot 12 vjet pas arrestimeve të bujshme të tetorit 1996, organet e drejtësisë mundën të kërkojnë dënimet për 10 të akuzuarit Orik Shyti, Altin Arapi, Gentian C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.055Z

Pafajësi për 10 anëtarët e Hakmarrjes për drejtësi

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dhënë pafajësi për 10 anëtarët e organizatës Hakmarrja për Drejtësi, një proces gjyqësor i cili ka zgjatur rreth dy dekada. Pafajësi është dhënë për Orik Shyti, Altin Arapi, Gentian Caka, Nikolin Novruzaj, Roland Shyti, Leart Shyti, Kreshnik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama