Rezultate te kerkimit per termin: +Pasi +Rama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.762Z

Rama: Dialog? Pasi të hapin kutitë!

 Majlinda Rama/Qemal BirakuSocialistët kanë vijuar protestat e tyre për kutitë e votimit në qytetin e Fierit dhe Vlorës. Duke përfituar nga rasti, kreu socialist Edi Rama iu përgjigj apelit të përsëritur të maxhorancës, për t’u rikthyer në Parlament duke theksuar se PS do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.882Z

Rama, pasi zhgënjeu SHBA-në, fyen Europën

21-11-2013 / Gazeta 55 Kryeministri axhami në punët e diplomacisë, s’ndalet në konsumimin e skandaleve që i bëjnë dëm imazhit të Shqipërisë. Pasi mori njoftim për zhgënjimin që i shkaktoi Uashingtonit me gënjeshtr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.526Z

Rama: Në debat me Berishën, pasi të hapen kutitë

Një ditë pasi kreu i qeverisë Berisha e ftoi në një debat publik, kryesocialisti Rama deklaron se do të përballet në një debat me kryeministrin pasi ai hapë kutitë. "Sapo kryeministri Sali Berisha të pranojë të hapë kutitë unë jam gati për debat kur dhe ku të dojë ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.270Z

Rama: Pasi takova Lulin edhe unë demokrat jam

Nga një takim elektoral me gratë dhe vajzat në  Peshkopi, kryeministri Edi Rama foli për votën, që sipas tij duhet ta marrin ata njerëz që bëjnë punët më mirë. Duke ironizuar, Rama tha se që kur ka takuar Bashën edhe ai është bërë demokrat. Rama: Në fund të ditës vota ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.973Z

Rama: Rotacion pushteti por, pasi Berisha të ikë në shtëpi

30/05/2005  Kryebashkiaku i Tiranës, nis turin e takimeve në rrethe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, duket se nuk do të angazhohet vetëm në Tiranë për fushatën elektorale. Dje, në një tajkim të zhvilluar në Vlorë, ai ka kërkuar mbështetjen e kandidatit të PS-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.154Z

Pasi e refuzoi, Rama i referohet Komisionit të Venecias

Kreu i PS-së, letër Kryeministrit Berisha I kërkon konsensus për kutitë më 18 mars Kreu i PS-s, letr Kryeministrit Berisha:I krkon konsensus pr “kutit” m 18 mars Kreu i Partis Socialiste, Edi Rama, ka shprehur dje keqardhje pr mosrealizimin e nj marrvesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.169Z

Sulmi në Stamboll, ja ku shkoi Rama pasi zbriti në aeroportin turk

Mbërritja në Stamboll e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama vetëm pak kohë pas sulmit vdekjeprurës në aeroport ka gjetur vend në mediat turke. Dogan shkruan se avioni i kryeministrit u ul pak pas sulmit që shkaktoi 36 viktima. Sipas agjencisë, kryeministri dhe delegacioni që e shoq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama