Rezultate te kerkimit per termin: +Pasi

Meta: total 1000 / total_found 428571 / time 0.151 / keyword[0] pasi / docs[0] 428571 / hits[0] 680386 /
No Pic available
  • 2017-02-13

Kaliforni, urdhërohet evakuimi i mbi 130 mijë banorëve

Të paktën 130 mijë persona në veri të Kalifornisë është dhënë urdhër që të evakuohen nga banesat e tyre pasi një kanal shkarkimi në një digë të lartë është dobësuar nga shirat dhe rrezikon të dalë jashtë kontrollit. Zyrtarët thonë se kanali i shkarkimit mund të hapet nga

No Pic available
  • 2017-02-13

Gjatë fundjavës mbi 2 mijë persona kanë hyrë në Shqipëri nga Morina

Përmirësimi i kushteve meterologjike ka bërë që në Pikën e Kalimit Kufitar në Morin të Kukësit të shtohet fluksi i kalimit të shqiptarëve të Kosovës të cilët duket se shfrytëzojnë çdo ditë më diell për të vizituar qytetet e ndryshme të Shqipërisë. Gjatë fundjavës, qindra

No Pic available
  • 2017-02-13

Shoferi i dehur përplaset me një makinë me tre vajza

Tre persona janë aksidentuar në aksin rrugor Cërrik Belësh, pasi një drejtuesi makinë në gjendje të dehur ka përplasur një tjetër automjet. Policia bëri të mundur arrestimin e Lulëzim  Kasaë, 43 vjeç, banues në Belësh Arrestimi i tij u bë pasi duke drejtuar mjetin tip KIA me

No Pic available
  • 2017-02-13

E dëbuan pas krimit, vrasësi shqiptar rikthehet si pronar lavazhi në Angli

Një vrasës shqiptar i depërtuar është rikthyer sërish në Angli dhe është pronar i një lavazhi në Leicester, shkruan Daily Mail. Vrasësi i dënuar, Selami Çokaj, 43 vjeç, u dëbua nga Britania në vitin 2009 pasi zyrtarët zbuluan se ishte arratisur nga një burg në Shqipëri. Çokaj i

Dorëzon unazat dhe i jep fund martesës para Ardit Gjebreas
  • 2017-02-13

Dorëzon unazat dhe i jep fund martesës para Ardit Gjebreas

Dy unaza, një e fejesës dhe tjetra e martesës. Siç iku ai pa më pyetur mua, edhe unë po e them këtu mes të gjithëve se ia dorëzoj Vinit unazën pa e pyetur Për këtë kishte ardhur sot në programin Ka një mesazh për ty Ruzhdia, e cila ka kaluar një jetë aspak të qetë. Të atin e ki

No Pic available
  • 2017-02-13

EMRI/ Shqiptarja qëllon fëmijën e saj 6-vjeçar me thikë, më pas hidhet nga ballkoni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Torino të Italisë, ku një nënë shqiptare, Elida Zero, ka qëlluar disa herë me thikë djalin e saj 6-vjeçar. Pas këtij veprimi makabër, nëna ka dalë në ballkon dhe është hedhur prej andej duke gjetur vdekjen. Ndërkohë, fëmija 6-vjeçar, Joeli, k

Shoqata e Bankave: Kemi 7 muaj që kërkojmë masa, bankat nuk kanë përgjegjësi për vjedhjen jashtë ambienteve
  • 2017-02-13

Shoqata e Bankave: Kemi 7 muaj që kërkojmë masa, bankat nuk kanë përgjegjësi për vjedhjen jashtë ambienteve

Shoqata Shqiptare e Bankave ka reaguar mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur në datën 9 shkurt 2017, në rrugën për në Rinas, ku një grup kriminelësh kanë ndaluar dhe grabitur eskortën që po transportonte vlera monetare. Shoqata Shqiptare e Bankave (AAB) ndan të njëjtin shqetësim dhe inter