Rezultate te kerkimit per termin: +Paskal +Milo

Total: 2433
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.045Z

Paskal Milo sjell ditarin e Kosovës

 Historiani Paskal Milo prezanton sot dy vepra të tij “Ditari i një ministri të Jashtëm” (Konflikti i Kosovës 1997-2001) dhe “Kosova nga Rambuje në Pavarësi” (Intervista 1997–2008). “Ditari i një ministri të Jashtëm” është një libër memori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.008Z

Paskal Milo “Po nëpërkëmbet demokracia”

Autori i Lajmit: RedaksiaNë fjalën e tij, Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, në protestën e hapjes së kutive ka thënë që duhet ti jepet fund antishtetit, pasi vendi ka nevojë për zgjidhje të krizës. Kjo, sipas Milos, është kauza për të cilën protestohet sot, për s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.049Z

Dy botime dokumentare, nga Paskal Milo

Ditët e vështira të historisë së Kosovës vijnë pranë lexuesit shqiptar nëpërmjet dy librave më të rinj të historianit dhe politikanit Paskal Milo. Ditari i një ministri të jashtëm dhe Kosova nga Rambuje në Pavarësi, janë librat që u prezantuan dje para politikanëve, miqve dhe fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.674Z

Librat e rinj, Paskal Milo, Politika e jashtme e Shqipërisë

Paskal Milo Politika e jashtme e Shqipërisë Botimet: Toena Autori ka arritur të qëmtojë fakte të reja e detaje në dokumentacionin arkivor të pabotuar të huaj e shqiptar, për ta paraqitur në një dimension sa më realist dhe sa më afër së vërtetës procesin e shpalljes së pavarësisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.079Z

Paskal Milo: Po përgatitet manipulimi i zgjedhjeve të 2013-s

Share Kreu i Demokracisë Sociale, Paskal Milo, ka paralajmëruar se po përgatitet manipulimi i zgjedhjeve të ardhshme. Sipas tij, zgjedhjet janë të cënueshme nëse nuk zgjidhet çështja e numërimit të votave, formula e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe procesi i ankimimeve, për të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.843Z

Mark Marku e quan kriminel, Paskal Milo largohet nga emisioni

Ish- deputeti i Partisë Demokratike, Mark Marku është konfliktuar mbrëmë në emisionin Opinion, me kreun e Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, për nderimet me grusht të 5 Majit. Përplasja mes tyre ka arritur kulmin, ndërsa Milo ka braktisur emisionin në shenjë revolte pasi Marku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.682Z

Paskal Milo apel Ramës: Mos e nënvlerëso Berishën, me deklaratat luftënxitëse po rrezikon destablitetin

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i ka bërë apel kryeministrit Edi Rama të mos e nënvlerësojë Sali Berishën. Sipas Milos, Berisha me deklaratat luftënxitëse, po rrezikon destablitetin. Berisha sot ne delir. Ushqim që u hedh militanteve të PD për ta përtypur e për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama