Rezultate te kerkimit per termin: +Paske

Meta: total 650 / total_found 650 / time 0.000 / keyword[0] paske / docs[0] 650 / hits[0] 757 /
Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!
  • 2019-04-07

Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!

Prej disa ditësh vijon një debat i ashpër në distancë, madje edhe me fyerje të rënda midis ish-deputetit të PD Oerd Bylykbashi dhe kolegut të tij të mbetur në Parlament, pas djegies së mandateve, Myslikm Murrizi. Pasi e etiketoi si deputet plastmasi, Bylykbashi u sulmua nga Murrizi, i ci

Boja e zezë te Ministria e Brendshme, Balla: Albana Vokshi nxori para nga çanta për
  • 2019-03-28

Boja e zezë te Ministria e Brendshme, Balla: Albana Vokshi nxori para nga çanta për

Një protestues hodhi sot bojë në muret e Ministrisë së Brendshme, duke nxirë pjesën e jashtme të godinës. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Balla shkruan se ai u pagua nga PD për të b

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet
  • 2019-03-11

Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një tjetër skandal në drejtësi, ku një oficer i Policisë Gjyqësore ka fshirë me një të rënë të lapsit përgjimet, ku dilte emri i një prokurori se kishte marrë ryshfet. Në redaksinë e emisionit hulumtues u ankua sërish qytetarja Floresha K

Halle të mëdha të presin, Balla paralajmëron Shkëlzen Berishën!
  • 2019-02-27

Halle të mëdha të presin, Balla paralajmëron Shkëlzen Berishën!

Kryetari i Grupit Parlamentarë të PS-së, Taulant Balla i është përgjigjur deklaratave të idjalit të ish-kryeministrit Sali Berisha sot në gjykatë pas përfundimit të senacës, me Shkëlzen Berishën që e akuzoi deputetin se nuk u paraqit në seancë për shkak të frikës. Nëpërmjet n

Heroina, afër shkollave, përdoruesi: E kam pasur këmbën të infektuar nga droga
  • 2019-01-28

Heroina, afër shkollave, përdoruesi: E kam pasur këmbën të infektuar nga droga

Bashkëpunëtori i Fiks Fare tha se në vitin 2019, ishte më kollaj sesa të blesh një paketë cigaresh. Kjo, sepse për paketën e cigareve mbyllen dyqanet dhe ske ku gjen, kurse për heroinën mjafton të lëvizësh nëpër lagje dhe do ta gjesh dikë. Shumica prej nesh e dinë se ku lëviz. Në

Sjemi qen, sjemi dele siç do ti, studentët ia thonë labçe Ramës (VIDEO)
  • 2019-01-11

Sjemi qen, sjemi dele siç do ti, studentët ia thonë labçe Ramës (VIDEO)

Protesta e studentëve të universiteteve publike ka vazhduar sot me bojkotim të mësimit dhe përplasje të dhunshme me policinë te Fakulteti Ekonomik dhe Juridik, pasi forcat e rendit kanë tentuar të ndërpresin ngujimin e tyre. Por nga studentët nuk kanë munguar as format e veçanta të tub