Rezultate te kerkimit per termin: +Paskuqan

Meta: total 1000 / total_found 1394 / time 0.000 / keyword[0] paskuqan / docs[0] 1394 / hits[0] 2065 /
Sfida e studentëve shqiptarë në rrjetet sociale
  • 2019-03-19

Sfida e studentëve shqiptarë në rrjetet sociale

Ka shumë sfida interesante në kohët e sotme në internet. Disa janë krejt të çuditshme, të tjerat ia vlejnë pasi u shërbejnë kauzave të mira. Më e fundit njihet si TrashTag, ku dikush pastron një hapësirë të caktuar publike nga mbeturinat. Fillimisht ai poston një foto se si është

No Pic available
  • 2019-03-09

Basha në Paskuqan/ Banorja i lutet ti shkojë në shtëpi; Kryedemokrati: Hajde në protestë 

  Kryetari demokrat Lulzim Basha po zhvillon një takim me banorë të Paskuqanit, bastion ky i PD-së. Basha u ka bërë thirrje banorëve që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit. Një banore e Paskuqanit, ka kërkuar të flasë më vete me kreun e PD-së, Lulzim Bashës për problemet e

Basha rikonfirmon Mziun, por për cilat zgjedhje?!
  • 2019-03-09

Basha rikonfirmon Mziun, por për cilat zgjedhje?!

Kryebashkiak i fjalës së mbajtur! Kështu e quajti kryedemokrati Lulzim Basha, kreun e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu në takimin e sotëm në Paskuqan ku u kërkua pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit, për të rrëzuar Edi Ramën. Fjalët e mira të Bashës në drejtim të Mziut is

No Pic available
  • 2019-03-06

Top Story/ Shkolla horror në Paskuqan, e ndërtuar mbi varreza

Top Story përqendroi vëmendjen në shkollën Tahir Sinani, në Kodër-Paskuqan. Kjo godinë e ndërtuar në vitin 2002, mund të jetë shkolla e vetme në botë e cila është vendosur sipër varrezave. Një situatë që shkakton frikë dhe ankth tek nxënësit çdo ditë. Ndërsa brenda në klas

Protestë, vlonjatët i presin Ramës biletën me Air Albania për në të sëmës
  • 2019-02-08

Protestë, vlonjatët i presin Ramës biletën me Air Albania për në të sëmës

Një protestë kundër qeverisë së Edi Ramës është duke u zhvillua në Vlorë, ku qytetarë dhe përkrahës të opozitës kanë ironizuar me dështimin e Air Albania dhe parkimin në Stamboll të avionit që Edi Rama pagëzoi me emrin e poetit Lasgush Poradeci. Protestuesit kanë shfaqur një b

Martesat e minoreneve, vajzat shqiptare mbeten peng i të drejtës zakonore
  • 2019-02-07

Martesat e minoreneve, vajzat shqiptare mbeten peng i të drejtës zakonore

Foto ka qenë imazh i një fushate globale kundër martesave të vajzave në moshë të mitur Plot 3827 vajza adoleshente u martuan gjatë 2017-ës, përkundër vetëm 120 bashkëmoshatarëve të tyre djem. Si pasojë shumica lënë shkollën, bëhen nëna kur janë ende fëmijë për vete dhe mbete

No Pic available
  • 2018-12-06

Veliaj te Astiri: Erdha të inspektoj pak punimet e kompanisë së Lulit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rreth-rrotullimit Shqiponja, lot i cili i është besuar kompanisë Viktoria Invest, një nga firmat afër kreut të PD-së dhe përfituese kryesore e tenderave