Rezultate te kerkimit per termin: +Paskuqani

Meta: total 314 / total_found 314 / time 0.000 / keyword[0] paskuqani / docs[0] 314 / hits[0] 365 /
Basha: Rama bredh me charter, qytetarët nuk kanë para për biletë autobusi
  • 2019-03-09

Basha: Rama bredh me charter, qytetarët nuk kanë para për biletë autobusi

Nga Paskuqani, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ftoi qytetarët të bashkohen me 16 mars në sheshin e protestës, ndërsa pohoi se kjo është e vetmja rrugë për të çliruar vendin nga kriza ku është kapluar. Basha foli gjithashtu me tone të ashpra për lidhjen e qeverisë me oligarkët, të

Protestë, vlonjatët i presin Ramës biletën me Air Albania për në të sëmës
  • 2019-02-08

Protestë, vlonjatët i presin Ramës biletën me Air Albania për në të sëmës

Një protestë kundër qeverisë së Edi Ramës është duke u zhvillua në Vlorë, ku qytetarë dhe përkrahës të opozitës kanë ironizuar me dështimin e Air Albania dhe parkimin në Stamboll të avionit që Edi Rama pagëzoi me emrin e poetit Lasgush Poradeci. Protestuesit kanë shfaqur një b

No Pic available
  • 2019-01-29

Grabiti me armë çiftin e moshuar në Memaliaj, autori kapet në

Ka zgjatur rreth një javë arratia e Ilirjan Korbit, i cili është identifikuar nga policia si autor i grabitjes së dhunshme që ndodhi më 22 janar në qytetin e Memaliajt. 29-vjeçari nga Paskuqani është arrestuar sot në qytetin e Shkodrës, teksa akuzohet se grabiti me dhunë çiftin e të

No Pic available
  • 2018-12-06

Veliaj te Astiri: Erdha të inspektoj pak punimet e kompanisë së Lulit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rreth-rrotullimit Shqiponja, lot i cili i është besuar kompanisë Viktoria Invest, një nga firmat afër kreut të PD-së dhe përfituese kryesore e tenderave

Operacioni Paskuqani, 70-vjeçari dhe i biri kapen me armë
  • 2018-10-01

Operacioni Paskuqani, 70-vjeçari dhe i biri kapen me armë

Vijojnë në Tiranë kontrollet për arrestimin e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri pa leje apo që posedojnë sende të kundërligjshme. Në kuadër të këtyre kontrolleve finalizohet operacioni policor i koduar Paskuqan 2, nga Komisariati i Policisë Numër 5. Buri

Hapja e digës së Bovillës, Bashkia: Berisha po dezinformon
  • 2017-12-02

Hapja e digës së Bovillës, Bashkia: Berisha po dezinformon

Bashkia e Tiranes dhe Ujësjellës Kanalizime Tiranë kanë reaguar sot në mbrëmje lidhur me disa deklarata të bëra nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetë të PD për liqenin e Bovillës dhe situatën e krijuar nga përmbytjet. Deklarata e plotë e Bashkisë së Tiranës: Ujësjellës-K

No Pic available
  • 2017-07-24

Veliaj: Me rritjen e çmimit të ujit, për 5 vite 24 orë pa ndërprerje

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në studion e Tonight Ilva Tare në Ora News, sqaroi se pse bashkia e Tiranës po rrit çmimin e ujit të pijshëm në kryeqytet. Veliaj u shpreh se me rritjen e çmimit të ujit, Tirana do të ketë 24 orë ujë pas 5 vitesh. Veliaj tha se Tirana