Rezultate te kerkimit per termin: +Pasojat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.239Z

Qeveria të zbardhë pasojat

Biznesi Konfindustria, duke shprehur keqardhjen për pasojat e rënda nga përmbytjet, vlerëson menaxhimin nga ana e KESH-it dhe OST-së, për optimizimin e sistemit energjetik në prodhimin maksimal dhe qëndrueshmërinë e linjave. Megjithatë, biznesi shikon me shqetësim pasojat e shkaktuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.844Z

Ahtisari: Serbia duhet t'i vuaje pasojat

Laureati i sivjetme i cmimit Nobel per paqe, presidenti i dikurshem finlandez, Marti Ahtisaari e ka akuzuar Serbine, se po refuzon qe me objektivitet te analizoje historine e konfliktit ne Kosove, dhe se per kete qasje te njeanshme ajo duhet t'i barte pasojat. "Eshte totalisht gabim te thuhet se Mil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.940Z

VIDEO/ Pasojat shkatërrimtare të forcës së shkëmbinjve

Këto pamje befasuese tregojnë pasojat nga rënia e disa shkëmbinjve në veri të Italisë. Rreth 4 mijë metra kub shkëmbinj u shkëputën duke shkaktuar dëme të mëdha në Tramin më 21 janar. Një shkëmb gjigand u rrokullis përmes një shtëpie 300 vjeçare, duke shkatërruar edhe vresh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Pasojat e gjumit të mangët dhe atij të tepërt

Shëndeti – Për sportistët cilësorë, një gjumë i mjaftueshëm renditet ndër faktorët më të rëndësishëm për të arritur rezultatet e dëshiruara. Por edhe për njerëzit normalë, mos fjetja mund të sjellë pasoja të rënda. R njëjta gjë ndodh edhe kur e tejkaloni me gjumin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.119Z

FOTOT/ Pasojat e tmerrshme të një bakteri mishngrënës

(KUJDES: FOTO ME PERMBAJTJE TE RENDE) Një baba me një fëmijë në Britaninë e Madhe humbi tre gjymtyrë dhe gjysmën e fytyrës nga një bakter mishngrënës. Alex Lewis, 34 vjeç, u sëmur nga një i ftohtë i zakonshëm në nëntor. Por më pas mjekët u detyruan që ti presin këmbët, kra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.685Z

FOTOT/ Pasojat e tërmetit që tronditi Los Angeles-in

Një tërmet me magnitudë 5.1 goditi Los Angeles-in në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Tërmeti goditi rreth orës 21:10 sipas orës lokale të premten. Epiqendra ishte rreth dy kilometra nga qyteti La Habra. Nuk ka pasur të dhëna për dëme domethënëse apo të plagosur. Departamenti i Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.835Z

Ahtisari: Serbia të vuajë pasojat për qëndrimin ndaj Kosovës

 PRISHTINE- Hartuesi i paketës kushtetuese të Kosovës, laurent i çmimit Nobel për paqen Marti Ahtisari akuzoi Serbinë se po refuzon të analizojë me objektivitet historinë e konfliktit në Kosovë dhe se duhet të bartë pasojat që sjell qëndrimi i njëanshëm. Në një intervis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama