Rezultate te kerkimit per termin: +Pasta

Meta: total 179 / total_found 179 / time 0.000 / keyword[0] pasta / docs[0] 179 / hits[0] 224 /
Sëmundjet sezonale, mjetet natyrore për fëmijët
  • 2019-01-06

Sëmundjet sezonale, mjetet natyrore për fëmijët

Gjeni se si të keni një ndihmë të vlefshme për të parandaluar kollën dhe të ftohtin, duke forcuar sistemin imunitar të fëmijëve I ftohti dhe sëmundjet: duket një kombinim i pamundur për t’u ndarë, por të përpiqesh të frenosh kollën dhe të ftohtin, duke mbështetur sistemin

5 produkte që shkatërrojnë shëndetin tuaj nëse e teproni
  • 2018-10-29

5 produkte që shkatërrojnë shëndetin tuaj nëse e teproni

Çdo gjë e tepërt është e dëmshme! Këtë të gjithë e dimë, por shpesh herë përpiqemi ta anashkalojmë, duke mos i menduar pasojat që mund të kenë në shëndetin tonë. Më poshtë po u tregojmë disa prej produkteve, të cilat dëmtojnë shëndetin tonë nëse përdorën në sasi të

Dieta alkaline, një mënyrë për të vënë në ekuilibër organizmin
  • 2018-10-13

Dieta alkaline, një mënyrë për të vënë në ekuilibër organizmin

Nuk shërben për të humbur peshën, por për të korrigjuar nivelet e aciditetit të trupit tonë, për të ruajtur harmoninë e tij Nëse keni pak kohë që keni në tavolinë me pasta dhe pije, mund të jetë e dobishme të ndjekim një regjim alkalin për t’u kthyer në rrugën e duhur dh

Disa këshilla për ata që kanë vendosur të martohen për Krishtlindje
  • 2017-12-13

Disa këshilla për ata që kanë vendosur të martohen për Krishtlindje

Nëse keni vendosur të thoni po në festat e Krishtlindjeve duhet të keni përcaktuar tashmë gjithçka: riparimet përfundimtare të fustanit së bashku me rrobaqepësen, thirrjet më të fundit telefonike menaxherëve të vendndodhjes dhe hotelerisë, një bisedë të fundit me luleshitësin tua

No Pic available
  • 2017-11-09

Të humbësh peshë shpejt edhe në zyrë, është e mundur. Ja se si!

Jeni jashtë shtëpisë gjithë ditën? Nuk ka asnjë problem: ja disa strategji të vogla për të humbur peshë, për të qëndruar në formë dhe për tu ndjerë të lehtë. Nuk mund ta fshehësh: nëse punojmë në zyrë, koha që kalojmë përballë kompjuterit është shumë e madhe. Përveçs

No Pic available
  • 2017-09-10

Europa e dy shpejtësive

Edhe në pjesën e “ngadaltë” të Europës jeta ndryshon me ritme shumë të shpejta. Shumë njerëz nuk e kapin dot ritmin, por ata nuk duhet t’u lihen në dorë populistëve, mendon Jagoda Marinic. Nga Jagoda Marinic Unë e kalova këtë verë në Dalmaci. Atje si gjithmonë en

No Pic available
  • 2017-05-10

Nga Majlinda Bregu / Nuk ka para droge që na merr peng nëse PD ndërton një alternativë

  Për Shpresën Europiane të Shqiptarëve Nga Majlinda Bregu Në botën e kthjellët dhe racionale të tuneleve të nëndheshme të politikës, nuk ka asgjë me rëndësi më të madhe, sesa të gjesh arsyen në një kohë ku arsyeja e shëndoshë nuk është më një armë. Sot në ditën Eu