Rezultate te kerkimit per termin: +Pastorit +Suprem

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] pastorit / docs[0] 142 / hits[0] 183 / keyword[1] suprem / docs[1] 1956 / hits[1] 2358 /
Letrat më të bujshme të dorëheqjeve
  • 2014-05-16

Letrat më të bujshme të dorëheqjeve

Nga Papa Benedikti XVI, Stiv Xhobs e deri tek Barak Obama Dorëheqja është shprehje e denjë e kurajos. Jo gjithkush e zotëron atë, kështu deklaronte Napoleon Bonaparti. Në fakt bota është e mbushur plot më dorëheqje të bujshme. Megjithatë në këtë speciale nuk do të flitet për dor

Fokus/Presidenti Obama, në një ndryshim të vështirë kursi
  • 2009-11-06

Fokus/Presidenti Obama, në një ndryshim të vështirë kursi

Zgjedhja në nëntor të 2008-ës e Barack Obamës president i 44-të i SHBA ishte një ngjarje historike. Shpresat ishin shumë të mëdha mes afro-amerikanëve të pafavorizuar sa i përket arsimit, punësimit dhe karrierës. Barack Obama është shumë i rezervuar kur flitet për ngjyrën e tij