Rezultate te kerkimit per termin: +Pateraki

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] pateraki / docs[0] 3 / hits[0] 3 /
Antique Drama Festival në Shkup / Shqipëria me Elektra të Laert Vasilit
  • 2015-09-10

Antique Drama Festival në Shkup / Shqipëria me Elektra të Laert Vasilit

TIRANË, 7 Shtator / ATSH / - Nga data 8-22 shtator në Shkup të Maqedonisë, do të zhvillohet Edicioni i XV-të i Festivali Ndërkombëtar të Antikitetit "Antique Drama Festival Stobi 2015".Në këtë festival ku do të marrin pjesë 10 trupa ndërkombëtare nga Maqedonia, Turqia, Sllovenia, dhe

Mbi dhe nën lëkurat e Laert Vasilit
  • 2015-06-18

Mbi dhe nën lëkurat e Laert Vasilit

Në një intervistë të gjatë për gazetën Mapo, ai ka treguar rrugëtimin e tij artistik dhe jetësor që nga roli i tij i parë në moshën 16 vjecare e deri në projektet që ka në duar sot. Laert Vasili është një aktor, regjisor dhe përkthyes i cili ka lindur në Delivinë më 7 Mars

Teatri duhet të ndryshojë shoqërinë
  • 2014-01-16

Teatri duhet të ndryshojë shoqërinë

Laert Vasili/ Aktori dhe regjisori i njohur shqiptar në Greqi, tregon arsyet që e çuan për të kandiduar për postin e drejtorit të Teatrit Kombëtar… Laert Vasili beson se gjuha e teatrit nuk ka humbur. Pas një karriere të suksesshme si aktor dhe regjisor në vendin fqinj, Greqinë