Rezultate te kerkimit per termin: +Patos

Total: 2934
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.471Z

Kanadezët "thajnë" Patos-Marinzën

Kanadezët po përpiqen të shfrytëzojnë në maksimum koncesionin për vendburimin e Patos-Marinzës për të marrë sa më shumë të munden nga rezervat e naftës në këtë vendburim. "Bankers Petroleum" njoftoi se ka bërë gati planin, që në tre vitet e ardhshme të investojë plot 370 mili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.739Z

Patos ndotet uji i pijshem

Patos ndotet uji i pijshem E merkure 27 Mars 2013 1232 p styletext-align justify p Patos ndotet uji i pijshemUje i turbullt dhe me ere rrjedh prej nje jave ne cezmat e 18 mije banoreve te Patosit Shkak per ndotjen e ujit qe tashme eshte i pakonsumueshem eshte bere vershimi i lumit Vjosa d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.226Z

Patos, 417 naftëtarë protestojnë

Mbi 400 naftëtarë të Ndërmarrjes së Prodhimit të Naftës në Patos kanë protestuar paraditen e së premtes. Shkak i protestës që çoi në përleshjen e tyre me policinë ishte publikimi i listës me emrat e punëtorëve të prekur nga reforma. Protesta e 400 naftëtarëve ka nisur qysh në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.297Z

Patos, pushtohet këshilli bashkiak

Ka dështuar sërish mbledhja e këshillit bashkiak në Patos. Salla e mbledhjeve është pushtuar nga punonjësit e Ujësjellës-Kanalizime dhe te Pastrim Gjelberimit te ketij qyteti dhe kane qendruar ne pritje te fillimit te mbledhjes. Ne te njejten kohe anetaret keshillit bashkiak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.574Z

PD Patos ankohet për Qendrën e Votimeve

07/06/2005  Partia Demokratike, dega Patos, me anë të një deklarate për shtyp, ka kundërshtuar ngritjen e qendrave të votimit në këtë qytet në ambientet e administratës publike. Kryetari i PD-së së degës, Arshi Sulaj, ka akuzuar për këtë akt drejtuesit e pushtetit vendor,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.443Z

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet shtëpia në Patos

Paraditen e së martës në një banesë në lagjen "Naftëtari" të Patosit, ka shpërthyer një bombol gazi. Sipas autoriteteve lokale që po ndjekin nga afër situatën, nga shpërthimi i bombolës janë djegur të gjitha orenditë shtëpiake. Në vendin e ngjarjes ka mbërritur zjarrfikësja d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.437Z

Lëkundjet sizmike në Patos Marinzë, ministria nis kontrollin

Ministria e Energjisë dhe Industrisë informon se që prej ditës së nesërme do të nisë puna në terren për të kryer montimin e dy stacioneve sizmike të cilat do të shërbejnë për monitorimin sizmologjik të aktivitetit në vendburimin e naftës në zonën e Patos Marinzës. Përfaqës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama