Rezultate te kerkimit per termin: +Patosin

Meta: total 115 / total_found 115 / time 0.000 / keyword[0] patosin / docs[0] 115 / hits[0] 132 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Furnizimi me ujë, Arritja e verës në Patos: 1 herë në 2 ditë për 90 minuta

Janë ankuar shpesh në bashki, por deri më tani nuk ka pasur asnjë ndërhyrje që t’u sjellë furnizim të rregullt më ujë të pijshëm në banesat e tyre. Kjo është historia e 2500 familjeve në Patosin e Vjetër, që ndihen të kënaqur këtë verë pasi të paktën kanë ujë në rub

Tërmet në Fier, alarmohen banorët në Zharrëz
  • 2016-12-19

Tërmet në Fier, alarmohen banorët në Zharrëz

Një termet ka tronditur Fierin dhe Patosin në orët e para të mëngjesit. Lëkundja është regjistruar rreth orës 1:19 minuta dhe, sipas Qendrës Sizmologjike Euromesdhetare, magnituda e saj ishte 4,2. Epiqendra e tërmetit raportohet 9 kilometra në juglindje të Fierit dhe 4 km në veri të P

Me fermerët për paketën më të madhe të financimit në bujqësi
  • 2016-09-02

Me fermerët për paketën më të madhe të financimit në bujqësi

Biseda e Kryeministrit Edi Rama me banorë e fermerë në Zharrëz: Kryetarja e Bashkisë Patos: Zoti Kryeministër faleminderit që keni pranuar të jeni sëbashku me ne, sot këtu. Unë do të dëshiroja që në emrin tuaj që të falenderoj Kryeministrin që zgjodhi Patosin dhe njësinë admini

EDI RAMA FYEN GAZETARËT
  • 2016-07-03

EDI RAMA FYEN GAZETARËT

Ilir Yzeiri Ngjarja që po komentohet fort këto ditë është skandali i Edi Ramës me fotografinë e Obamës. Të gjithë janë në të drejtën e tyre që ta komentojnë atë gjest të Edi Ramës. Ka të drejtë Fatos Lubonja, ka të drejtë Lulëzim Basha dhe opozita. Të gjithë kanë të drejt

No Pic available
  • 2016-05-04

Një demokrat i përkorë dhe linguist i dorës së parë

Me rastin e 18-vjetorit të vdekjes së prof.Fatmir Agalliut Fatmir Agalliun e kam pas njohur qysh në fillimet e viteve 1998, kur do të zgjidhnim një ekip prej 12 intelektualësh antikomunistë, për të marrë pjesë në përgatitjen e një enciklopedie 4-gjuhëshe polake, të emërtuar "Di

Kadare e Agolli, si ishte marrëdhënia e tyre gjatë diktaturës
  • 2016-04-23

Kadare e Agolli, si ishte marrëdhënia e tyre gjatë diktaturës

Kushdo që sot mund të thotë se gjatë diktaturës mund të bëheshe trim e t'ia hidhje "pa u lagur", është i pabesueshëm. Burgjet, internimet, pushkatimet, eliminimet brenda llojit dëshmojnë se çfarë bënte diktatura komuniste me kundërshtarët e vet, ose me ata që i mendonte si rrezi

Pse duhet ta lexojmë Çajupin? Kozmopoliti nacionalist
  • 2016-03-29

Pse duhet ta lexojmë Çajupin? Kozmopoliti nacionalist

Dorian Koçi I lindur në Shqipëri dhe i arsimuar në shkollë greke në vendlindje (në Shqipërinë e Jugut në atë kohë dhe në krahinën e Zagorisë, prej nga është autori, prej kohësh sipas së drejtës që gëzonte popullsia rum-milet kishte shkolla greke), pastaj në kolegjin francez t