Rezultate te kerkimit per termin: +Patricia +Rader

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] patricia / docs[0] 303 / hits[0] 412 / keyword[1] rader / docs[1] 24 / hits[1] 33 /
Kosove drejtesia perballet me sfida te shumta
  • 2011-01-17

Kosove drejtesia perballet me sfida te shumta

Ambasadori amerikan ne Prishtine Christopher Dell ka terhequr verejtjen se Kosova vuan nga nje sistem i dobet ligjor. Komentet e tij jane bere ne nje shkrim me rastin e dites se drejtesise ne Kosove. Ne nje tubim me rastin e kesaj dite u tha se sistemi i drejtesise ka ende shume pune per te bere per

Certifikohen menaxherët e financave
  • 2010-03-10

Certifikohen menaxherët e financave

Prishtinë, 10 Mars NOA - Ministri i Ekonomisë dhe Financave z. Ahmet Shala së bashku me përfaqësuesit e USAID-it dhe ShKAÇK sot bënë certifikimin e 41 shërbyesve civil si zyrtar financiar. Këta shërbyes civilë në mënyrë të suksesshme kanë përfunduar Programin e Certifikimit në

Prurohet aneksi i shkolls Ismail Qemali
  • 2009-12-08

Prurohet aneksi i shkolls Ismail Qemali

Nxnsit e shkolls fillore Ismail Qemajli n kryeqytet, nga sot msimin do ta zhvillojn n vetm dy ndrrime. Kjo fal ndrtimit t 9 klasve t reja, me 155 mij euro, mjete t siguruara nga USAID-i dhe Komuna e Prishtins. Aneksi i objektit t ksaj shkolle, q gjendet n lagjen Kodra e Diellit n Prishtin, u prur

No Pic available
  • 2009-08-24

Kosovë: Veprimtaria e USAID-it gjatë 10 viteve

Në Kosovë shefja e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtarë, Patricia Rader, tha në një bisedë për Zërin e Amerikës se vendi ka shënuar përparime, por ka nevojë për përmirësim të sistemit të drejtësisë në funksion të forcimit të demokracisë dhe zhvillimit ekonomik. K

No Pic available
  • 2008-09-11

Banka Botërore: “Shqipëria mbetet me klimë të vështirë për bizneset private”

Për vitin 2008 Shqipëria u rendit me një progres në rritje. Në indikatorët e raportit janë analizuar të gjitha elementet Ervin Koçi Institucionet financiare ndërkombëtare kanë konstatuar probleme akoma të mëdha në klimën e zhvillimit të biznesit në vendin tonë. Edhe pse, sipas ty

Kroacia dhe Maqedonia, vendet më të mira për biznes në rajon
  • 2008-07-19

Kroacia dhe Maqedonia, vendet më të mira për biznes në rajon

  Banka Botërore rendit Vlorën si një qytetet model për hapjen e një biznesi Banka Botërore ka publikuar gjatë ditës së djeshme një studim mbi klimën e biznesit në rajon. Raporti i “Të bësh Biznes në Evropën Juglindore 2008” mbulon 22 qytete, në 7 ekonomi: Shqip

No Pic available
  • 2008-07-15

Raporti: Kush do të hapë biznes, të shkojë në Vlorë

Kush do të hapë një biznes të ri, bën mirë të shkojë në Vlorë, pasi atje kushtet janë më të mira se në çdo vend tjetër. Fabiola Çela Ky është përfundimi i dhënë nga Banka Botërore në raportin e saj “Të bësh biznes në vendet e Evropës Juglindore 2008"

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama