Rezultate te kerkimit per termin: +Paul +Manafort

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] paul / docs[0] 4709 / hits[0] 6554 / keyword[1] manafort / docs[1] 13 / hits[1] 30 /
Russiagate, hetime mbi operacione financiare të dhëndrit të Trump
  • 2017-06-16

Russiagate, hetime mbi operacione financiare të dhëndrit të Trump

Prokurori special që po heton për Russiagate, Robert Mueller, është duke hetuar mbi veprimet financiare të Jared Kushner, dhëndri dhe këshilltari i Donald Trump. Lajmi raportohet nga Ëashington Post, duke cituar burime hetimore që flasin edhe për disa llogari të tjera të personave që ja

Russiagate, dhëndri i Trump nën hetim nga FBI-ja
  • 2017-05-26

Russiagate, dhëndri i Trump nën hetim nga FBI-ja

Jared Kushner, dhëndri dhe këshilltari i afërt i presidentit amerikan Donald Trump është objekt interesi i FBI-së në kuadër të hetimeve mbi çështjen Russiagate. Hetuesit theksojnë se kanë informacione të rëndësishme, por kjo nuk do të thotë se bashkëshorti i Ivanka Trump është i

Russiagate, Senati lëshon fletëthirrje për ish-këshilltarin e Trump
  • 2017-05-11

Russiagate, Senati lëshon fletëthirrje për ish-këshilltarin e Trump

Komisioni i inteligjencës të Senatit amerikan, i cili po hton çështjen Russiagate, ka dërguar një fletëthirrje për ish-këshilltarin e sigurisë kombëtare të Donald Trump, Michael Flynn. Vendimi është marrë pasi Flynn kishte refuzuar të bashkëpunonte për Russiagate dhe për ta detyru

Lidhjet e Flynn me ruset priten hetimet
  • 2017-02-15

Lidhjet e Flynn me ruset priten hetimet

p styletext-align justifyIsh-keshilltari i presidentit Trump qe dha doreheqjen pasi genjeu per kontaktet me ambasadorin rus nuk ishte i vetmi qe kishte qene ne komunikim te vazhdueshem me ruset qe gjate fushates zgjedhore Sipas mediave amerikane pervec Michael Flynn edhe keshilltare te tjere te afe

No Pic available
  • 2016-12-13

Të gjithë njerëzit e Presidentit Putin në Shtëpinë e Bardhë

Urdhërin e Miqësisë, një prej nderimeve më të mëdhenj të qeverisë ruse, ia ka dhënë personalisht Vladimir Putini. Si kartëvizitë për një Sekretar Shteti të ardhshëm amerikan, është gjë e pazakontë. Por kreu i kolosit të naftës Exxon Mobil është një prej investitorëve të h

10 sekrete të errëta të Donald Trumpit dhe Hillary Clintonit
  • 2016-09-27

10 sekrete të errëta të Donald Trumpit dhe Hillary Clintonit

10 sekrete të errëta të Donald J. Trumpit   Në historinë e politikës së SHBA, asnjë kandidat nuk ka ndezur kaq shumë debate sa Donald Trumpi. Ish biznesmeni vihet në lojë nga media, si një shaka kombëtare; një klloun që vazhdimisht bën gafa. Por të paktën nuk është aq hapta

No Pic available
  • 2016-08-20

Ukraina ofron dëshmi që Manafort përfitoi para nga Janukoviç

Autoritetet ukrainase kanë publikuar fragmente nga libra sekret të kontabilitetit të partisë së ish presidentit pro rus ukrainas, Viktor Janukoviç ku dëshmohet se mbi 12.7 milionë dollarë janë paguar ilegalisht për Paul Manafort. Manafort ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e menaxherit