Rezultate te kerkimit per termin: +Paund +Britanik

Meta: total 426 / total_found 426 / time 0.001 / keyword[0] paund / docs[0] 2526 / hits[0] 4047 / keyword[1] britanik / docs[1] 19698 / hits[1] 29198 /
Leku, fituesi i 25 qershorit, të gjitha valutat në rënie të fortë
  • 2017-06-23

Leku, fituesi i 25 qershorit, të gjitha valutat në rënie të fortë

Teorikisht, monedha e fortë nënkupton dhe një ekonomi të fortë, por në Shqipëri mbiçmimi i lekut nuk i përgjigjet një ekonomie që është ende nën potencial dhe po rritet mesatarisht 3-3.5%, analizon Monitor. Leku është forcuar sot përkundrejt të gjitha monedhave. Sipas kursit zyrtar

No Pic available
  • 2017-05-08

Shqiptari telefon familjes nga Londra për punën e re: Fermë kanabisi prej 100 mijë paund

Një shqiptar pa vendbanim të qëndrueshëm në Britani ka lajmëruar familjen e tij në Shqipëri nëpërmjet telefonit se ishte punësuar si kopshtar në një fermë në Middlesbrough. Në fakt, i riu shqiptar po punonte në një kopsht kanabisi, vlera e të cilit kap shifrën e 100 mijë paundve

No Pic available
  • 2017-05-08

Shqiptari telefon familjes për punën e re: Kopshtar kanabisi 100 mijë paund

Një shqiptar pa vendbanim të qëndrueshëm në Britani ka lajmëruar familjen e tij në Shqipëri nëpërmjet telefonit se ishte punësuar si kopshtar në një fermë në Middlesbrough. Në fakt, i riu shqiptar po punonte në një kopsht kanabisi, vlera e të cilit kap shifrën e 100 mijë paundve

No Pic available
  • 2017-05-02

Baroni shqiptar i drogës çoi 16 kg kokainë nga Itali në Londër, burgoset

Një shqiptar i cilësuar si baron i drogës është dënuar me 11 vite burg nga drejtësia britanike. Ai akuzohet se ka transportuar në drejtim të Mbretërisë së Bashkuar kokainë të pastër me vlerë 1.25 milion paund. Thanas Qarri, 37 vjeç, ka dërguar në Britani rreth 16 kg kokainë nga I

No Pic available
  • 2017-05-01

Kasollja e re e ish-kryeministrit britanik

Ish-kryeministri britanik David Cameron ka në plan të shkruaj një libër dhe për këtë i duhet një vend i qetë. Ai ka projektuar një kasolle, sigurisht moderne në një kopsht, vlera e të cilës është rreth 25 mijë paund, ku përfshihet një sobë drush, një krevat, ndërsa muret e saj

No Pic available
  • 2017-03-24

Britani, myslimanë fushatë donacionesh për viktimat e sulmit terrorist

Myslimanët në Britani kanë mbledhur donacione për viktimat e sulmit terrorist në Londër. Rreth 20 mijë paund janë mbledhur brenda një dite. The Muslim Unite ka nisur fushatën, ndërsa ka shprehur shqetësimin për rritjen e islamofobisë ndaj komunitetit mysliman pas sulmit mizor në Westm

Goditet organizata e fajdeve, kapen 612,000 euro e pllaka ari
  • 2017-03-05

Goditet organizata e fajdeve, kapen 612,000 euro e pllaka ari

Një organizatë në formën e firmës piramidale është shkatërruar nga policia greke në Ioannina, duke çuar në pranga 6 persona, e 4 të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata kishin krijuar një skemë që u kishte sjellë fitime të mëdha parash, ndërsa klientëve të tyre u merrnin shuma