Rezultate te kerkimit per termin: +Paurive

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.768Z

Shkelën afatin për deklarimin e pasurisë, ILDKP gjobë 6 zyrtarëve

TIRANË-Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Paurive u ka vendosur gjobë 6 zyrtarëve të cilët nuk kishin bërë deklarimin e pasurive brenda afatit të caktuar ligjor. ILDKP bën me dije se ka dhënë masën me gjobë për S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Bingo në ILDKP, do të hetohet pasuria e Edi Ramës

Bingo n Inspektoriatin e Lart t Deklarimit dhe Kontrollit t Paurive. Shorti elektronik i hedhur n kt inspektoriat, ka nxjerre edhe emrin e kryesocialistit Edi Rama, njkohsisht kryetar i Bashkis s Tirans, m t madhe n vend. Shorti e ka przgjedhur Edi Ramn bashk me 108 zyrtar t tjer, pasuria e t cilve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.980Z

Greqia nuk do t'i shesë ishujt

ATHINE-Gjatë një takimi të gjatë me kabinetin e tij qeveritar kryeministri grek Jorgos Papandreu iu ka prerë rrugën skenarëve për zgjedhje të parakohshme dhe për shitjen e tokës shtetërore, në zbatim të kërkeses së trojk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.034Z

I akuzuari si financues i Al-Kaedës i kërkon Shqipërisë 12 mln USD dëmshpërblim

Pasi ka dalë jashtë listës së zezë të SHBA dhe ka rifituar pronat e tij në Shqipëri, Yassin Kadi padit Ministrinë e Financave dhe AAPSK për keqadministrim të pasurisë së tij gjatë viteve të sekuestrimit. Në vitin 2001, biznesmeni arab Yassin Kadi humbi perandorinë e biznesit të nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.036Z

I akuzuari si financues Al-Kaedës i kërkon Shqipërisë 12 milionë USD

Pasi ka dalë jashtë "listës së zezë" të SHBA dhe ka rifituar pronat e tij në Shqipëri, Yassin Kadi padit Ministrinë e Financave dhe AAPSK për keqadministrim të pasurisë së tij gjatë viteve të sekuestrimit. Autor: Lindita Çela | BIRN | Tiranë Biznesmeni arab Yassin Kadi (majtas) dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.035Z

I akuzuari si financues Al-Kaedës i kërkon Shqipërisë 12 milionë USD dëmshpërblim

Nga Lindita Çela Në vitin 2001, biznesmeni arab Yassin Kadi humbi perandorinë e biznesit të ndërtuar në mesin e viteve 90 në Shqipëri, pasi emri i tij u përfshi në listën e zezë të Organizatës së Kombeve të Bashkuara si financues i terrorizmit. Pesëmbëdhjetë vjet më vonë, Kad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.344Z

Dokumenti i panjohur/ Si ua morëm pasuritë në miliona USD që kishin jashtë 10 shqiptarët më të pasur- Zbulohet raporti sekret i 62-it me shënimin e Enver Hoxhës

Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument i panjohur të nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së i cili është shkëputur nga një dosje voluminoze që  i përket vitit 1962 dhe bën fjalë mbi një korespodencë në mes Bankës së Shtetit Shqiptar (Drejtoria e Përgjithshme), m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama