Rezultate te kerkimit per termin: +Paustovskit

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] paustovskit / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Redaktimi i peste
  • 2011-03-23

Redaktimi i peste

KOMENTET KODI EMBED VIDEO TE TJERA FORMAT KINEMA kodi embed per kete video Pse mbesin librat Pse nuk i tradhtojme Pse i marrim me vete ne avion heqim placka nga valixhet dhe i fusim aty Historia e tre perkthyesve Bobrati Doko Shvarc. Nje liber

Vath Koreshin e presin njëmijë shami të verdha
  • 2010-05-10

Vath Koreshin e presin njëmijë shami të verdha

Shënime nga udhëtimet në memorie VIII. Kinostudio: vitet '80. Të gjithë flisnin për ngjarjen në film, ritmin, dramacitetin, suspansin e madh, montazhin rapid, Vath Koreshi më fliste me emocion të përmbajtur për malle të çuditshëm që u ndodhin njerëzve rrallë, për ca filma e libra

Mitrush Kuteli, shkrimtari i përjetshëm
  • 2010-02-09

Mitrush Kuteli, shkrimtari i përjetshëm

Shënime nga udhëtimet në memorie, III. Roland Gjoza në një rrëfim gjithë jetë na sjell pranë aromën e letërsisë së Mitrush Kutelit, dhe historinë e mënjanimit të veprës dhe të personit të tij. Dhe diçka e panjohur: Çfarë ka lexuar Gjoza në dosjen e hollë të Paskos në Min

No Pic available
  • 2009-01-31

SHËNIME PËR “SHËNIMET” E MITRUSH KUTELIT (I)

  Jeunes hommes do t’i kishin quajtur, po të shëtisnin në Fushat Elizeje të Parisit, dy “burrat e rinj” që një mbasdite vjeshte të vitit 1939 barisnin poshtë e lart shëtitores së Tiranës: Mitrush Kuteli dhe Vangjo Nirvana. Ushtronin frëngjishten e tyre duke kuvend