Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsia

Meta: total 258 / total_found 258 / time 0.000 / keyword[0] pavarsia / docs[0] 258 / hits[0] 372 /
No Pic available
  • 2017-01-29

Tritoli në Vlorë, pronari i Audit Q7 me precedent të mëparshëm penal

Një shpërthim me tritol ka tronditur qytetin e Vlorës orët e para të mëngjesit të kësaj të diele. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Pavarsia ndërsa lënda plasëse i është vendosur një automjeti në pronësi të shtetasit Flamur Peçaj. Ky i fundit nuk është një emër i panjohur për pol

No Pic available
  • 2016-08-24

Shën Kozmai i Etolisë dhe Ali Pashë Tepelena, dy njerëz që bënë histori

Nga Miron Çako Shën Kozmai i Kolkondasit (1714-1779) dhe Ali Pashë Tepelena (1740-1822) janë dy figura, që kanë lënë gjurmë të theksuara në historinë e vrullshme të Ballkanit në shek XVIII-të edhe në ndërgjegjen popullore në këto territore, sidomos në vendin tonë. Të çudit fak

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe snajperist rreth godins parlamentare, gazlotsjellsi i opozits n salln plenare dhe rrugt e mbushura me protestues q duan ta parandalojn kt zgjedhje. Kt imazh ofroi Kosova n ditn q Hashim Thaç

No Pic available
  • 2016-02-27

Deutesche Welle: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe

Urimi i Mërgim Mavrajt, i përulet president Rugovës
  • 2015-02-17

Urimi i Mërgim Mavrajt, i përulet president Rugovës

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Mërgim Mavraj i ka uruar kosovarët për përvjetorin e Pavrësisë. Ylli nga Istogu i ka dedikuar këtë përvjetor presidentit historik, Ibrahim Rugova. "Tani po e kuptojmë se sa i çmuar ke qenë

No Pic available
  • 2014-11-15

Marrëzia e një vizite që e nxori cullak Edvinin në Beograd

Në historinë e marrëdhënieve ndërmjet shteteve në periudha të ndryshme, nuk ka shembull tjetër që të injorohet kryeministri i një vendi që shkon për një vizitë zyrtare, si kjo e Edi Ramës në Beograd. Kanë ndodhur protesta të masës popullore, duke kundërshtuar vizita të p