Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsin +Kosov

Meta: total 269 / total_found 269 / time 0.001 / keyword[0] pavarsin / docs[0] 513 / hits[0] 745 / keyword[1] kosov / docs[1] 162935 / hits[1] 703937 /
Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri  Kosovë
  • 2016-10-22

Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri Kosovë

Nga Spartak Ngjela 1.Pjesa e Parë 1.Sot ende nuk ka një politikë të qartë, të konsoliduar të Shqipërisë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan Shqipëria asnjëherë nuk ka pasur një politikë të qartë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan. Ajo që spikat si politikë që nga v

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe snajperist rreth godins parlamentare, gazlotsjellsi i opozits n salln plenare dhe rrugt e mbushura me protestues q duan ta parandalojn kt zgjedhje. Kt imazh ofroi Kosova n ditn q Hashim Thaç

No Pic available
  • 2016-02-27

Deutesche Welle: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe

Haxhiu: Ivanoviq për 26 vrasje u dënua 9 vjet, Lushtaku për një ‘vrasje’ inekzistente 12 vjet
  • 2016-01-22

Haxhiu: Ivanoviq për 26 vrasje u dënua 9 vjet, Lushtaku për një ‘vrasje’ inekzistente 12 vjet

Haxhiu në një postim në Facebook ka thënë se në të dyja këto raste "peshorja" e drejtësisë është shtrembëruar. "Shihet qartë se kemi të bëjmë me drejtësi selektive e cila nuk i kontribuon arritjes së drejtësisë si vlerë e shenjtë për të gjitha palët. Aktgjykimi i Gjykatës

Haxhiu: Ivanoviqi për 26 vrasje u dënua 9 vite, Lushtaku për një ‘vrasje’ inekzistente 12 vite
  • 2016-01-22

Haxhiu: Ivanoviqi për 26 vrasje u dënua 9 vite, Lushtaku për një ‘vrasje’ inekzistente 12 vite

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas dënimit të Oliver Ivanoviqit me nëntë vite burg pasi që ishte akuzuar për vrasjen e 26 shqiptarëve, të cilin e quan dënime qesharak, derisa potencon faktin se Sami L

No Pic available
  • 2015-11-10

Krijimi laboratorik i pakicës së madhe

Baraspeshë e detyruar në Kosovë: Shumicës shqiptare - Lirinë dhe Pavarësinë. Pakicës serbe - Shumëetninë dhe Zajednicën Kosova është Republika e 12-të e Europës Juglindore; vendi i 49-të i kontinentit të Europës; shteti 193 i Botës. Por serbët e kësaj Republike, duke e ku