Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsin

Meta: total 513 / total_found 513 / time 0.000 / keyword[0] pavarsin / docs[0] 513 / hits[0] 745 /
Pas akuzave të ambasadorëve Lu, Vlahutin dhe BE ndaj PD, reagon Paloka: Edhe Trump i kishte kundër të gjithë, por fitoi!
  • 2016-12-07

Pas akuzave të ambasadorëve Lu, Vlahutin dhe BE ndaj PD, reagon Paloka: Edhe Trump i kishte kundër të gjithë, por fitoi!

A po e pengon Partia Demokratike hapjen e negociatave për anëtarësimin drejt BE-së me kundërshtinë e saj ndaj Vettingut? Jo, pasi PD-ja ka një të vërtetë që bërtet fort. Nuk ka ngatërresë fjalësh,- shprehet nënkryetari i PD-së Edi Paloka, në një intervistë për Koha Jonë. Pa

Kongresi i Manastirit: Evropianizimi i kulturës shqiptare në fillim të shekullit të XX
  • 2016-11-25

Kongresi i Manastirit: Evropianizimi i kulturës shqiptare në fillim të shekullit të XX

Nga Dorian Koçi, Historian  Zhvillimi i shpejtë i lëvizjes kulturore pas vitit 1908, sillte si nevojë të ngutshme caktimin e një alfabeti të vetëm për shkrimin e shqipes. Nismën për thirrjen e tij e mori klubi “Bashkimi” i Manastirit. Në një thirrje të klubit “B

Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri  Kosovë
  • 2016-10-22

Për një doktrinë politike shqiptare Shqipëri Kosovë

Nga Spartak Ngjela 1.Pjesa e Parë 1.Sot ende nuk ka një politikë të qartë, të konsoliduar të Shqipërisë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan Shqipëria asnjëherë nuk ka pasur një politikë të qartë përkundrejt botës shqiptare në Ballkan. Ajo që spikat si politikë që nga v

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

DOSSIER/ Rreth 50 mije te vrare nga greket ne Shqiperine jugore dhe juglinore ne vitet 1913 1914
  • 2016-07-06

DOSSIER/ Rreth 50 mije te vrare nga greket ne Shqiperine jugore dhe juglinore ne vitet 1913 1914

Qeveria greke duhet te pranoj boterisht krimet e ushtrise se saj ne vitet 1913 1914 ne Jug dge Juglindje te Shqiperise ne perpjekje per aneksiomin e saj. Gani  Vila Drejtor i Televizorit të Shqiptarëve të Amerikës Miçigan  USA 5 Korrik 2016 Harta e teritoreve ku jane kryer masakrat ne Jug

No Pic available
  • 2016-06-12

A ishte poliagjent Mehmet Shehu?

Maliq Sadushi, Ish zv.ministri i Mbrojtjes nën Mehmet Shehun, edhe pas viteve 90-të ka qenë mjaft diskret në prononcimet për mediat, lidhur me periudhën e punës së tij me kryeministrin më jetëgjatë në historinë e vendit. Pas fundit të hidhur të Shehut, ai u degradua po nuk u burgos. P

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d