Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsis

Meta: total 782 / total_found 782 / time 0.000 / keyword[0] pavarsis / docs[0] 782 / hits[0] 1313 /
No Pic available
  • 2016-11-28

Bashkia nis para ceremoninë, por Ndocaj e ngre vetë flamurin

104-vjetori i shpalljes së pavarërsisë apo siç njihet ndryshe dhe si festa e flamurit, ka kaluar mjaft e vakët në qytetin e Lezhës. Ndryshimi i protokollit nga Bashkia bëri që drejtuesit e insitucioneve dhe ato politik të mos jenë të pranishëm në ngritjen e flamurit. Ndonëse në ftesa

No Pic available
  • 2016-11-28

Në Lezhë flamuri u ngrit dy herë, në bashkitë e djathta festohet edhe Çlirimi

Në përkujtim të shpalljes së pavarësisë 104 vite më pare, të gjitha  qytetet në vend kanë organizuar ceremoni zyrtare. Edhe Bashkitë e djathta ashtu si politika festoi edhe Ditën e Çlirimit, ndërsa në Lezhë flamuri u ngrit dy herë. Organizimimi, por edhe pjesëmarrja e qytetarëve

Mblidhen në Tiranë 5 kryetarët e bashkive nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina e Presheves që drejtohen nga shqiptarët
  • 2016-11-26

Mblidhen në Tiranë 5 kryetarët e bashkive nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina e Presheves që drejtohen nga shqiptarët

Në prag të festave të Nëntorit, Tirana është kthyer në kryeqytetin e gjithë shqiptarisë. Me ftesë të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, ajo ka mikpritur sot 4 kryetarët e bashkive nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina e Presheves që drejtohen nga shqiptarë, të cilat i jan

Kombëtarja shqiptare dhe kombëtarja e Kosovës
  • 2016-10-06

Kombëtarja shqiptare dhe kombëtarja e Kosovës

Nga Eduard Zaloshnja Ndarja mes kombëtares shqipëtare të futbollit dhe asaj të Kosovës nuk është një ngjarje thjesht sportive. Ekipi kombëtar shqipëtar i futbollit, në dhjetëvjeçarin e fundit,  ka qenë kombëtar në kuptimin më të plotë të fjalës. Në përbërjen e tij ka patu

No Pic available
  • 2016-10-01

Rreth 500 policë do ruajnë sigurinë në protestën: Ndal importit të plehrave

Policia merr masat për të siguruar mbarëvajtjen e protestës kundër importit të mbjetjeve të organizuar nga Aleanca Kundër Importit të Plehrave. Protesta në formë marshimi do të nisë në orën 11:00 nga Parku Rinia, krahu i Monomentit të Pavarsisë, për të mbritur përpara Kryeministr

Forcohen masat e sigurisë në prag të protestës, 500 policë ruajnë sigurinë
  • 2016-10-01

Forcohen masat e sigurisë në prag të protestës, 500 policë ruajnë sigurinë

Policia merr masat për të siguruar mbarëvajtjen e protestës kundër importit të mbjetjeve të organizuar nga Aleanca Kundër Importit të Plehrave. Protesta në formë marshimi do të nisë në orën 11:00 nga Parku Rinia, krahu i Monomentit të Pavarsisë, për të mbritur përpara Kryeministr

Protestuesit para kryeministrisë:  JO! JO plehrave në Shqipëri!
  • 2016-10-01

Protestuesit para kryeministrisë: JO! JO plehrave në Shqipëri!

Prej Orës 11:00 ka nisur protesta marshim e organizuar nga Aleanca kundër Importit të Plehrave. Ata u nisën nga Parku Rinia dhe akualisht ndodhen para kryeministrisë. Vetë kryeministri nuk ndodhet në kryeministri por në Xibrakë ku po mban Asamblenë Kombëtare të PS-së. Ora 11: 48 Protest