Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsis

Meta: total 792 / total_found 792 / time 0.000 / keyword[0] pavarsis / docs[0] 792 / hits[0] 1328 /
Isa Boletini do të udhëtojë drejt Kosovës
  • 2018-02-01

Isa Boletini do të udhëtojë drejt Kosovës

Artefakte të Muzeut Historik Kombetar, objekte personale të Isa Boletinit, si xhamadani, arma dhe disa sende te tjera me vlerë muzeale, do të dërgohen përkohësisht në Kosovë, për t’i prezantuar ato në ekspozitën dedikuar 10-vjetorit të Pavarsisë së Kosovës në Prishtinë. Kësh

BOTT PARALELE T CARLES PUIGDEMONT
  • 2017-10-29

BOTT PARALELE T CARLES PUIGDEMONT

Presidenti rajonal katalonjas i shkarkuar Carles Puigdemont ndodhet n nj kontradiktore. A sht kjo arsyeja, prse ai mban nj qendrim kontradiktor? Ai sht ulur n nj lokal n qytetin e tij t lindjes Girona dhe ha drek. Nj grup basketbollistsh dshirojn t bjn nj fotografi me t s’ka problem. Puigdem

No Pic available
  • 2017-10-07

Tubime në Spanjë, marshime masive kundër referendumit të Katalunjës

Në shtetin spanjoll priten të zhvillohen tubime masive kundër pavarsisë së Katalunjës, pas referenumit të së dielës. Demonstratat janë planifikuar të mbahen në Madrid si dhe në qyetete të tjera. Pjesëmarrësit në protesta do të jenë përkrahësit kundër referendumit të Katalunjë

No Pic available
  • 2017-10-03

Protesta në Katalonjë, grevë masive në gjithë rajonin pas procesit të votimit

Një grevë masive ka përfshirë të gjithë rajonin e Katalonjës këtë të martë duke bllokuar rrugët kryesore të qytetit. Kjo revoltë vjen si reagim ndaj dhunës së policisë spanjolle e cila tentoi të pengonte procesin e votimit të referendumit të Katalonjës. Sindikatat katalanase e k

No Pic available
  • 2017-09-27

KATALONJA NJË BREXIT SPANJOLL?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

No Pic available
  • 2017-09-27

Katalonja, një Brexit spanjoll?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

No Pic available
  • 2017-08-22

Kosova në zi, i jep lamtumirën ish-kryeministrit Rexhepi

Sot Kosova është në zi. Flamujt shtetërorë janë në gjysmështizë ndërsa do i jepet lamtumira ish-Kryeministrit të parë të Kosovës, Bajram Rexhepi. Rexhepi ndërroi jetë në moshën 63-vjeçare, të hënën më 21 gusht, në një spital në Turqi. Trupi i pajetë mbërriti sot në mëng