Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsisht

Meta: total 1000 / total_found 1614 / time 0.001 / keyword[0] pavarsisht / docs[0] 1614 / hits[0] 1896 /
No Pic available
  • 2017-06-25

I jepni Cezarit atë që është e Cezarit dhe Perëndisë atë që është e Perëndisë

 I jepni Cezarit atë që është e Cezarit dhe Perëndisë atë që është e Perëndisë (Marku 12:17) Nga Miron Çako Monedha me fytyrën e Tiber Cezarit (42-37) tregonte pushtetin sekular të perandorisë Romake kundrejt Judenjve në atë kohë. Pavarësisht se kjo përgjigje e Zotit Krisht ish

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj

Sfida me Izraelin, Sadiku: Për ne është si një finale
  • 2017-06-09

Sfida me Izraelin, Sadiku: Për ne është si një finale

I gatshëm për të dhënë maksimumin dhe për të luftuar për një fanellë titullari me Sokol Cikalleshin. Armando Sadiku e ka lënë pas dëmtimin dhe kërkon gol ndaj Izraelit edhe pse e ka të qartë se vetëm një mes tij dhe Cikalleshit do ta nisi sfidën që nga minuta e parë në vijën e

E turpshme! Na përmbys Luksemburgu
  • 2017-06-04

E turpshme! Na përmbys Luksemburgu

Shqipëria nuk arrin të ndalë serinë e humbjeve as ndaj një ekipi gjysmë-profesionist si Luksemburgu. Kuqezinjtë e De Biasit u mposhtën 2-1 në një takim ku fitorja nuk duhej të vihej aspak në diskutim, pavarsisht se ishte miqësore. Pjesa e parë përfundon në barazim pa gola, ndonse Le

MOS I HELMONI GRATË!
  • 2017-05-31

MOS I HELMONI GRATË!

Majlinda BREGU Të vjen para syve, që në pikë të mëngjesit, një lajm si ky i helmimit të 11 vajzave dhe grave, punëtore në një fabrikë këpucësh në fshatin Bubq të Fushë- Krujës, si për ta përplasur edhe njëherë, pamëshirë, një nga problemet më të mëdha: mungesën e siguris

No Pic available
  • 2017-05-26

Politika ngushëllime për Gjovalin Kadelin

Për ndarjen nga jeta të deputetit Gjovalin Kadeli kanë reaguar miq, kolegë e bashkëpuntorë. Presidenti Bujar Nishani, kreu i Kuvendit Ilir Meta, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, kryeministri Edi Rama si dhe deputeti demokrat Gent Strazimiri i kanë shprehur ngushël

Banori: Bashkia Krujë smë jep tokat, ka regjistruar si lumë parcelat
  • 2017-05-25

Banori: Bashkia Krujë smë jep tokat, ka regjistruar si lumë parcelat

Emisioni BOOM në RTV Ora News ishte në fshatin Derven të Krujës. Banori i këtij fshati, Haki Mavriqi, denoncon se bashkia Krujë po e pengon në marrjen e tokave të cilat i ka përfituar në bazë të ligjit 7501. Mavriqi shton më tej se me vendim të prerë të gjykatës ka përfituar katër