Rezultate te kerkimit per termin: +Pavaresia

Total: 1872
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.767Z

"Pavaresia, e pashmangshme"

Kryeministri i Hungarise, Ferenc Guriscany, deklaroi dje se, pas deshtimit te negociatave te udhehequra edhe nga treshja nderkombetare, pavaresia eshte e pashmangshme per Kosoven. "Evropa duhet te marre plotesisht rolin udheheqes ne rastin e Kosoves. Pas deshtimit te negociatave te udhehequra nder t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.651Z

Sejdiu: Pavaresia ka sjelle stabilitet

Presidenti i Kosoves, Fatmir Sejdiu ka mbajtur nje fjalim ne nje ceremoni te organizuar per lideret ballkanas ne Nju Jork, ku ka deklaruar se pavaresia e Kosoves i ka kontribuar stabilitetit. Sejdiu ka theksuar se pavaresia eshte njohur tashme nga 62 vende te botes dhe ka nenvizuar se pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.766Z

Basha: Pavaresia e Kosoves, e pakthyeshme

Ministri i Jashtem shqiptar, Lulezim Basha ka deklaruar ne nje interviste per agjencine e lajmeve INA, se pavaresia e Kosoves eshte e pakthyeshme. “Nga pikepamja praktike, pavaresia e Kosoves eshte e pakthyeshme. 48 vende e kane njohur Kosoven si nje shtet te pavarur, perfshire 22 nga 27 vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.097Z

Shpallen pjesemarresit ne Kupen Pavaresia

28 nentor Nisi vetem nje vit me pare per tu bere tashme nje tradite e pervitshme. Behet fjale per Kupen Pavaresia e cila po pergatitet te zhvilloje edicionin e saj te dyte. Vete emertimi i saj nenkupton se do te luhet pikerisht ne diten e pervjetorit te shpalljes se pavaresise se kombit shqiptar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.333Z

Kupa Pavaresia njeh sot fituesin

Trofeu Shqiperia do te njohe sot pasdite fituesin e trofeut simboli Kupa Pavaresia nje turne miqesor i cili startoi tamam 12 muaj me pare por qe tashme eshte kthyer ne nje tradite te pervitshme. Vete emertimi i saj nenkupton se do te luhet pikerisht ne diten e pervjetorit te shpalljes se pavaresise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.207Z

Berisha: Pavaresia e institucioneve, objektivi im

Kryeministri Berisha ka deklaruar se pavaresia e institucioneve te drejtesise eshte nje nder objektivat kryesore te qeverise se tij. Duke folur ne nje konference per shtyp, Berisha ka theksuar se qeveria do te miratoje ligje qe do te garantojne pavaresine dhe demokracine. “Pavaresi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.382Z

Kouchner: Pavaresia e Kosoves, e pakthyeshme

Ministri i Jashtem francez, Bernard Kouchner ka deklaruar se per Francen pavaresia e Kosoves eshte e pakthyeshme. Deklaraten e tij shefi i diplomacise franceze e beri ne nje interviste per mediat serbe, ne prag te vizitave ne Beograd dhe Prishtine. “Per Francen pavaresia e Kosoves

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama