Rezultate te kerkimit per termin: +Pavaresine

Total: 3787
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.687Z

RTSH debat per pavaresine

RTSH debat per pavaresine E marte 19 Mars 2013 1312 p styletext-align justify p RTSH debat per pavaresine Mungesa e pavaresise se Televizionit Publik Shqiptar ka qene ceshtja me e debatuar ne Komisionin e Medias gjate shqyrtimit te raportit vjetor te TVSH Kryetarja e komisionit Valentina Le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.711Z

Tubimi per pavaresine

Tubimi per pavaresine E diel 17 Shkurt 2013 1350 Tubimi per pavaresineTonet nacionaliste te partive politike shqiptare nuk ndihmojne njohjen e pavaresise se Kosoves Ne nje dalje publike para ambasades kosovare ne Tirane levizja rinore e FRD-se i ka kujtuar klases politike e vecanerisht forcave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.962Z

Malajzia njeh pavaresine e Kosoves

Malajzia ka njohur zyrtarisht sot pavaresine e Kosoves. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave vendimi ne fjale i eshte komunikuar ministrit te Jashtem kosovar, Skender Hyseni nga ambasadori i Malajzise ne Prishtine, Mustafa Hj. “Kam nderin t’ju percjell laj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.135Z

Qeveria cenoi pavaresine e prokurorise

Ministria e Jashtme britanike ka publikuar raportin e saj te pervitshem mbi te drejtat e njeriut ne bote. Ne seksionin per Shqiperine, raporti e ve theksin ne vecanti tek reforma ne drejtesi dhe tek ligji mbi prokurorine, per te cilin thote shprehimisht se ve ne pikepyetje pavaresine e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.170Z

SHBA, Serbise: Prano Pavaresine

Shtetet e Bashkuara i bejne thirrje Serbise te pranoje pavaresine e Kosoves. Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs ka deklaruar se shpreson qe Serbia ta pranoje zgjidhjen e statusit te Kosoves dhe te vazhdoje rrugen drejt integrimit me te plote me Evropen. Kosova pritet ta shpalle pavaresine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.766Z

Maqedonia njeh pavaresine e Kosoves

Qeveria maqedonase ka njohur pak perpara mesnates pavaresine e Kosoves. Vendimi erdhi menjehere pasi parlamenti vendas miratoi me shumice derrmuese rezoluten per njohjen e pavaresise se Kosoves, te paraqitur nga partite politike shqiptare. 85 nga 120 deputete votuan pro, nje kunder, ndersa 16 te t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.537Z

Zapatero: Nuk njohim pavaresine e Kosoves

Spanja ka rikonfirmuar se nuk do te ndryshoje qendrim lidhur me pavaresine e Kosoves. Ne nje deklarate per media, kryeministri spanjoll Hoze Luis Rodrigez Zapatero tha se qeveria spanjolle nuk do te njohe pavaresine, as kur te kryesoje Presidencen e radhes se Bashkimit Evropian, duke nenvizuar se Sp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama