Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarsia

Total: 266
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Pavarsia pa sovranitet

Pavarsia e kushtzuar si opsion minimal, pr bashksin ndrkombtare ka qen n "qarkullim" q n startin e bisedimeve shqiptaro-serbe. Mirpo, ky sht nj opcion i papranueshm pr paln shqiptare, sepse ndr t tjera, e l Kosovn pa karrige n Kombet e Bashkuara. Me pavarsi formale Kosova do t bhej shtet sovran, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Pavarsia e Kosovs, projekt i kohs moderne

Si mund t vrejm gjat ktij procesi mjaft t rndsishm si pr Kosovn natyrisht edhe pr Ballkanin nuk mund t thuhet se kemi t bjm m nj fush krejt t panjohur , respektivisht n kt terren nuk po shkelet pr her t par . Megjithat dihet se pavarsia e Kosovs sht nj moment kthese n t gjith historin e qenies

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Pavarsia vepr e prbashkt e bashksis ndrkombtare dhe popullit t Kosovs

Si vihet re, gjat ktij procesi mjaft t rndsishm, si pr Kosovn, natyrisht edhe pr Ballkanin, nuk mund t thuhet se kemi t bjm m nj fush krejt t panjohur, respektivisht n kt terren nuk po shkelet pr her t par. Megjithkt dihet se pavarsia e Kosovs sht nj moment kthese n t gjith historin e qenies s saj s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Pavarsia dhe mimi i mirnjohjes

Pavarsia e Kosovs sht momenti historik pr t zvndsuar konfliktet dhe luftrat me paqen dhe prosperitetin. Efekte pozitive do t ndjehen n t gjitha vendet e Ballkanit Perndimor,duke prfshir qartsisht edhe Serbin. Reagimi kaq regresiv i nj pjese t politiks dhe opinionit serb, do t jet i prkohshem dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Pavarsia e Kosovs sht e pakthyeshme

Mendimi kshillues i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis nuk do t prcaktoj asgj, por do t jet nj kshill pr dika q ka ndodhur n t kaluarn e jo nj udhzim pr t ardhmen. Pra nuk vihet ne dyshim ligjshmria e pavarsis s Kosovs, dhe as ligjshmria e njohjes s ksaj pavarsie. M shum vende e kishin t pamundur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Burns: Pavarsia e Kosovs, brenda ktij viti

Niveli i zyrtarve perndimor q shprehen n favor t pavarsis s Kosovs ka ardhur n rritje, q nga dita e fillimit t negociatave. Kt jav ishte Ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit Nicholas Burns politikani i radhs q deklaroi hapur se viti 2006 do t jet viti i pavarsis s Kosovs. Burns tha se negociatat q p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Pavarsia e Kosovs kusht pr paqen n Ballkan

I nderuar zoti President I nderuar zoti Sekretar i Prgjithshm Shklqesi, Zonja dhe zotrinj, M lejoni zoti President t`ju prgzoj pr zgjedhjen tuaj si President i sesionit t 62-t t Asambles s Kombeve t Bashkuara dhe t`ju uroj suksese n kt detyr vrtet t rndsishme. Dshiroj t falnderoj gjithashtu P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama