Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarur +Kulturore

Meta: total 1000 / total_found 1621 / time 0.003 / keyword[0] pavarur / docs[0] 32602 / hits[0] 44794 / keyword[1] kulturore / docs[1] 25599 / hits[1] 43337 /
Kumbaro: Kultura jo si luks, por si ekzistencë. Jo si fasadë por si esencë!   
  • 2017-05-30

Kumbaro: Kultura jo si luks, por si ekzistencë. Jo si fasadë por si esencë!  

Në mjediset e skenës së re Turbina, mbrëmjen e 28 majit u zhvillua  ceremonia përmbyllëse e Bienales së Mesdheut, e cila u mbyll me Forumin Rebirth Tirana –  Love Difference, ( projekt i Michelangelo Pistoletto),  i organizuar për  për herë të parë në Shqipëri .  Forumi, i c

No Pic available
  • 2017-05-06

Hoxhaj në Athinë takon homologun grek

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar një vizitë pune në Athinë, ku është pritur nga homolgu i tij grek, Nikos Kotzias.  Edhe pse të dy palët konstatojnë se marrëdhëniet ndërshtetërore janë në një nivel shumë të mira, Greqia do të vazhdojë mos ta njohë K

Dokumenti, pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë
  • 2017-04-23

Dokumenti, pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë

Bllokimi i linjës së transmetimit të energjisë Kosovë-Shqipëri ka krijuar kosto të shumëfishtë për dy shtetet. Humbjet vjetore të përbashkëta llogariten në 15 milionë euro, pa përfshirë këstet e borxhit që qeveritë e të dyja anëve kanë nisur të shlyejnë. Operatori i Kosovës

Henri Çili i përgjigjet Artan Fugës: Je punist, ke marrë 400-500 mijë euro nga universitetet private
  • 2017-03-11

Henri Çili i përgjigjet Artan Fugës: Je punist, ke marrë 400-500 mijë euro nga universitetet private

Botuesi i gazetës Mapo, Herni Çili i përgjigjet filozofit dhe pedagogut Artan Fuga për reforëmn në arsim, për bashkëpunimin me UET, raportet personale dhe qëndrimet e fundit të tij mbi situatën politike. Në një shkrim të gjatë në Mapo, teksa e cilëson hipokrit e punist, Cili shk

No Pic available
  • 2017-03-03

Ku dallohet protesta në Rumani me ato në Shqipëri. Intervistë me profesor Luan Topçiun

Prof.dr Luan Topçiu i cili ka jetuar në Rumani për më shumë se 20 vjet, ishte të enjten në një intervistë në emisionin “Arena” me Dritan Hilen në Ora News, ku bëri një analizë të gjatë që nga rënia e komunizmit e deri te protestat e fundit në Rumani. Prof. Topciu ju je

No Pic available
  • 2017-02-16

Enver Hoxhaj: I qëndroj deklaratave pë rolin e Ramës në rajon

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë të gjatë për emisionin Arena nga Dritan Hila në Rtv Ora News, ka rrëfyer se si ka hyrë në politikën kosovare dhe hapat historik të Kosovës gjatë dekadës së fundit. Gjatë intervistës, Hoxhaj flet për marrëdhëniet e kr

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se