Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarur +Liberale

Total: 602
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.807Z

Kapen per liberale

Perfaqesues te partive politike serbe qe garojne ne zgjedhjet e 12 dhjetorit kane kritikuar ashper Partine e Pavarur Liberale SLS te Slobodan Petkovicit. Madje edhe e kane akuzuar per keqperdorime ne pushtetin qendror e lokal. SLS146ja i ka mohuar kritikat dhe ka paralajmeruar se do te jete serish p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.305Z

Partia Liberale e Pavarur e serbëve të Kosovës, ndihma për Shkodrën

Prishtinë, 9 Janar NOA - Partia Liberale e Pavarur (SLS), e cila bën pjesë në kabinetin qeveritar të Republikës së Kosovës të drejtuar nga Hashim Thaçi, lajmëroi sot nisje të ndihmave për emergjencën humanitare të veriut shqiptar, informon korrespondenti i agjencisë NOA. Ministri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.885Z

Kryeministri Berisha takon Kryetarin e Partisë Liberale të Kosovës, zotin Gjergj Dedaj  

Kryeministri Berisha priti sot në një takim, Kryetarin e Partisë Liberale të Kosovës, zotin Gjergj Dedaj. Duke falënderuar Kryeministrin për pritjen, Zoti Dedaj vlerësoi arritjet dhe progresin e bërë nga Shqipëria, në këto vitet e fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.822Z

Aleanca liberale fitoi zgjedhjet në Libi

Rezultatet e zgjedhjeve në Libi, të parat pas përmbysjes së Kolonel Muammar Gaddafit, flasin për fitoren e aleancës së liberalëve.Aleanca e Forcave Kombëtare, e udhëhequr nga kryeministri i përkohshëm, Mahmoud Jibril, ka fituar 39 nga 80 vende të rezervuara për partitë politike, rapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.505Z

Acarohen raportet mes liderëve serbë

Fushata parazgjedhore e subjekteve politike serbe, pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale të Kosovës, po tensionohet. Ato akuzojnë njëra-tjetrën për, siç thuhet, korruptim të zgjedhësve dhe blerje të votave. Fushata parazgjedhore, e cila po zhvillohet nga subjektet politike serbe, pjesëmarr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.166Z

Bashkohen dy partitë serbe

Partia e Pavarur Liberale Serbe (SLS) dhe Aleanca e Serbëve të Kosovës (SKS) kanë nënshkruar sot marrëveshjen për integrimin e anëtarëve të saj, me çka këto dy parti janë bashkuar. Partia e Pavarur Liberale u formua para 11 vjetësh, mirëpo në zgjedhjet e fundit lokale një pjesë e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.376Z

Kosovë, fushata acaron raportet mes liderëve serbë

Subjektet politike serbe të Kosovës kanë filluar t'i acarojnë marrëdhëniet në prag të zgjedhjeve lokale të 15 nëntorit, duke e akuzuar njëri-tjetrin për korruptim dhe blerje të votave. Akuzat fillestare kanë nisur ndërmjet Lëvizjes Serbe të Rezistencës në njërën anë dhe Partis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama