Rezultate te kerkimit per termin: +Pavarur

Meta: total 1000 / total_found 32602 / time 0.014 / keyword[0] pavarur / docs[0] 32602 / hits[0] 44794 /
Marta, ose një grua tradhtare
  • 2017-06-26

Marta, ose një grua tradhtare

Alda Bardhyli Historia flet për një grua që falë ose mbase jo vetëm vetes dhe sensit të saj kritik, lufton me modernitetin e vet. Emri i personazhit kryesor është Marta Benniche. Ajo është shkrimtare dhe shtëpiake. Si një cand, philos njëzetedyvjeçare, ajo takohet me tregtarin e ri flo

No Pic available
  • 2017-06-24

Rreth 10.000 emigrantë nga Greqia vijnë për të votuar në Shqipëri

Disa mijëra emigrantë nga Greqia janë nisur për të votuar në zgjedhjet e së dielës. Mbrëmjen e të shtunës, në pikën e Kakavijës kishn mbërritur rreth 60 autobusë, ndërsa pritet që gjatë natës të mbërrijnë edhe të tjerë. Emigrantët do të udhëtojnë vajtje-ardhje, falas, pa

No Pic available
  • 2017-06-22

HISTORIA/ Ja cili është flamuri më i lashtë

Vijat e gishtave të gjakosur mbi një mburojë ari. Flamuri më i vjetër ekzistues kombëtar nuk është ai i një shteti të pavarur, por i Katalonjës, e cila me forcë mbron ngaherë autonominë. Legjenda thotë që mburoja heraldike e Mbretërisë së Aragonit dhe flamuri katalan, i quajtur Se

No Pic available
  • 2017-06-21

Totozani i dorëzon stafetën e Avokatit të Popullit Erinda Ballancës

Avokatja e Popullit  Erinda Ballanca nisi zyrtarisht detyrën pranë institucionit të Avokatit të Popullit. Paraardhësi i saj,Igli Totozani, në një ceremoni mirëseardhjeje i bëri prezantimin me stafin e institucionit dhe i kaloi detyrën zonjës Ballanca. Në fjalën përshendetëse mbaj

Prezantohet Avokatja e re e Popullit, Erinda Ballanca
  • 2017-06-21

Prezantohet Avokatja e re e Popullit, Erinda Ballanca

Avokatja e Popullit  Erinda Ballanca nisi zyrtarisht detyrën pranë institucionit të Avokatit të Popullit. Paraardhësi i saj, Igli Totozani, në një ceremoni mirëseardhjeje i bëri prezantimin me stafin e institucionit dhe i kaloi detyrën Ballancës. Në fjalën përshëndetëse mbajtur par

Çako takon shefin e misionit të OSBE/ODIHR: Sulmet ndaj meje të pabaza
  • 2017-06-20

Çako takon shefin e misionit të OSBE/ODIHR: Sulmet ndaj meje të pabaza

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako e ka njohur shefin e misionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR Peter Tejler me sulmet politike, që i janë bërë nga LSI në drejtim të tij dhe Policisë së Shtetit. Në një njoftim për mediat, thuhet se Drejtori Çako ka thënë

No Pic available
  • 2017-06-20

Veseli: Nuk shoh alternativa, Haradinaj do të jetë kryeministër

Mandatari ynë Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës, për arsye se është një çështje e interpretimit të vet vullnetit të qytetarëve tanë, ka thënë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë. Të njëjtën k