Rezultate te kerkimit per termin: +Pavijoni

Total: 628
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.611Z

Pavijoni i etnografisë në Muzeun Historik Kombëtar

10/02/2011  Do të ketë funksionin e një muzeu etnografik dhe do të mirëpresë vizitorë. Pavijoni i etnografisë në Muzeun Historik Kombëtar, një ndër projektet kryesore të trashëgimisë kulturore pritet që të hapet brenda këtij viti. Platforma përfundimtare e këtij pavijon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.571Z

Hapet pavijoni i terrorit komunist

E hene 20 Shkurt 2012 1325 MUZEU KOMUNIST Fotografi intelektualesh te pushkatuar internuar dhe burgosur ene te vjetra tollona ushqimesh e pamje diktatoresh. Keshtu mund te permblidhet me pak fjale pavijoni i terrorit komunist i hapur ne Muzeun Kombetar 21 vjet pas rrezimit te bustit te Enve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.932Z

"Pavijoni i kulturës rome" në MHK

Përmes veshjeve shumëngjyrëshe, muzikës karakteristike me instrumentet tradicionale me ngjyrime orientale, u hap sot në Muzeun Historik Kombëtar "Pavijoni i kulturës rome". Ky pavijon, i ngritur në kuadër të integrimit të minoriteteve, do të sjellë për të gjithë vizitorët, për dy j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.414Z

Rikthehet “Pavijoni i Gjenocidit” në Muzeun Kombëtar

alma milePërpara sezonit turistik, duhet të jetë gati. Pavijoni i munguar i Gjenocidit, rikthehet në Muzeun Historik Kombëtar. Të joshur nga ky vend postkomunist, ku diktatura ra e fundit ndër të gjitha vendet e Evropës Lindore, turistët drejtoheshin drejt godinës hijerëndë me mozaik n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.608Z

Pavijoni i Luftës Antifashiste i mbyllur, asnjë vizitor

Pavioni i Luftës Antifashiste dje Edhe pse gjysma e Shqipërisë e festojnë Ditën e Çlirimit të Shqipërisë më 29 Nëntor, pavijoni i Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare në Muzeun Historik Kombëtar dje ishte i mbyllur. Sipas punonjësve të MHK-së, gjatë ditës së djeshme nuk ka pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.131Z

Ngrihet pavijoni i komunizmit Enver Hoxha ne fokus VIDEO

Transmetuar me 12102014 - 2246 Enver Hoxha PUBLICITET Plot 45 vite komunizem do te prezantohen ne pavionin me te ri ne Muzeun Historik Kombetar Drejtori i ketij muzeu Melsi Labi thote se ka nisur puna per konceptimin e ketij pavijo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.850Z

Pavijoni i Terrorit Komunist. fare do te permbaje

shte emertimi i ri i Pavijonit te Genocidit pavijon qe ka ekzistuar deri ne vitin 2008 ne Muzeun Historik Kombetar. Po pervec emrit cfare mendohet te kete te re ne formen dhe permbajtjen e ketij pavijoni te konceptuar nga grupi i muzeologeve Enver Kushi Sotirulla Hoxha Fredi Gusho Sali Kadria Ili

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama