Rezultate te kerkimit per termin: +Pavlina +Mani

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] pavlina / docs[0] 163 / hits[0] 227 / keyword[1] mani / docs[1] 1049 / hits[1] 1488 /
INTERVISTA/ Pipi Çorapegjata e TVSH tregon jetën larg televizionit
  • 2017-03-19

INTERVISTA/ Pipi Çorapegjata e TVSH tregon jetën larg televizionit

Vitet e bukura të punës me fëmijët do ta përndjekin gjatë. Ajo e ka kuptuar këtë nga vëmendja që merr në rrugë teksa njerëzit i shfaqin kaq shumë dashamirësi dhe vlerësim për figurën dikur aq të dashur. Janë pikërisht këto momentet kur ndjen edhe nostalgji për periudhën e art

FOTO/ Të bukurat e kinematografisë shqiptare
  • 2016-12-26

FOTO/ Të bukurat e kinematografisë shqiptare

Këto fotografi janë të ekspozuara në ambjentet e Arkivës Qendrore të Filmit Shqiptar. Janë fotografi të aktoreve shqiptare në kohë të ndryshme nga Margarita Xhepa në fillimet e saj e deri tek Luiza Xhuvani, shkruan 27.al Margarita Xhepa Elvira Diamanti Rajmonda Bulku Luiza Xhuv

Anagnosti: Kineastët, njerëz që sakrifikojnë
  • 2016-11-04

Anagnosti: Kineastët, njerëz që sakrifikojnë

TIFF nderon regjisorin Dhimitër Anagnosti me kupën e nderit të Festivalit Regjisori Dhimitër Anagnosti është vlerësuar me kupën e nderit të edicionit të 14-të të Tirana International Film Festival, i cili hapi siparin më datë 3 nëntor, për të vijuar deri më 11 nëntor. Drejtori i k

E mbani mend Fredin e Elsës te “Pallati 176”, ja si duket ai sot |FOTO
  • 2016-09-26

E mbani mend Fredin e Elsës te “Pallati 176”, ja si duket ai sot |FOTO

Transmetuar më 25.09.2016 - 21:16 “Pallati 176” është një nga komeditë më të dashura për shqiptarët. Artistët brilantë që luajtën në të, bënë histori në teatrin shqiptar si dhe lanë ba

Pas vdekjes i Kujtim Çashkut shfaqet te Reja
  • 2016-06-23

Pas vdekjes i Kujtim Çashkut shfaqet te Reja

"Pas vdekjes", një nga filmat pak të njohur për publikun shqiptar, rikthehet pas 36 vjetësh. Sot, nga ora 18:00-20:00, te "Reja"-"The Cloud", përpara Galerisë Kombëtare të Arteve do të shfaqet filmi "Pas VdekjesPost Mortem", me regji të Kujtim Çashkut. Filmi "Pas vdekjes" është prod

Margarita Xhepa, edhe njëherë në petkat e zonjës mëmë
  • 2015-12-18

Margarita Xhepa, edhe njëherë në petkat e zonjës mëmë

Aktorja e mirënjohur e teatrit dhe kinemasë shqiptare kthehet pas 25 vitesh në rolin tragjik të zonjës mëmë në dramën "Kush e solli Doruntinën", në skenën e Teatrit të Durrësit. Kjo dramë, bazuar në romanin me të njëjtin titull të shkrimtarit Ismail Kadare, ngjit në skenë ed

Malli i Pirro Manit
  • 2015-05-13

Malli i Pirro Manit

Regjisori rikthehet në ambientet e Teatrit Kombëtar pas disa viteve mungesë, në një bashkëbisedim me miq dhe ish-kolegë/ Jeta në SHBA me vështrimin në Shqipërinë e largët Teatri ishte gjithçka në jetën e Pirro Manit. Një dashuri që nuk do të largohet kurrë prej tij, pavarësisht