Rezultate te kerkimit per termin: +Pavlina +Mani

Meta: total 46 / total_found 46 / time 0.000 / keyword[0] pavlina / docs[0] 171 / hits[0] 237 / keyword[1] mani / docs[1] 1084 / hits[1] 1550 /
Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)
  • 2019-01-21

Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)

Rikard Ljarja, një nga emrat më të njohur të kinemasë shqiptare, gjithnjë ka preferuar të flasë pak, për kontributin e tij si regjisor apo skenarist në një pjesë të filmave ku dhe ka interpretuar. Kohët e fundit Ljarja është i njohur për publikun edhe si shkrimtar me romanin Josifop

No Pic available
  • 2019-01-14

Kadri Roshi, kur interpretonte Kujdestarin tek Lulëkuqet mbi mure

Një ndër rolet e mbetura në memorien e shikuesit, nga plejada e roleve interpretuar nga aktori i njohur Kadri Roshi, është padyshim, Kujdestar, tek Lulëkuqet mbi mure. Pavarësisht se ishte një rol negativ, me aftësinë e një aktori të jashtëzakonshëm, Kadri Roshi e bëri atë një perso

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

No Pic available
  • 2018-06-30

Artistët letër Edi Ramës për teatrin

LETËR E HAPUR Tiranë, më 29 qershor 2018 Drejtuar: SHTZ Ilir Meta President i Republikës SHTZ Edi Rama Kryeministër SHTZ Gramoz Ruçi Kryetar i Kuvendit SHTZ Erion Veliaj Kryetar i Bashkisë Tiranë Ne artistët nënshkrues të kësaj letre, kemi qenë dhe jemi përkrahës pa rezerva të nism

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në

No Pic available
  • 2018-05-01

Artistët kërkojnë që teatri të shpallet Monument Kulture

Drejtuar: znj. Mirela Kumbaro Ministre e Kulturës Për dijeni: znj. Arta Dollani Drejtore e IMK Lënda: Propozim për shpallje monument kulture të kompleksit që përfshin Teatrin Kombëtar dhe Teatrin Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli Baza ligjore: Neni 31 i Ligjit nr. 9048, datë 07.04.

INTERVISTA/ Pipi Çorapegjata e TVSH tregon jetën larg televizionit
  • 2017-03-19

INTERVISTA/ Pipi Çorapegjata e TVSH tregon jetën larg televizionit

Vitet e bukura të punës me fëmijët do ta përndjekin gjatë. Ajo e ka kuptuar këtë nga vëmendja që merr në rrugë teksa njerëzit i shfaqin kaq shumë dashamirësi dhe vlerësim për figurën dikur aq të dashur. Janë pikërisht këto momentet kur ndjen edhe nostalgji për periudhën e art