Rezultate te kerkimit per termin: +Pedagogt

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] pedagogt / docs[0] 25 / hits[0] 33 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Studentët nga trojet, do të pranohen me procedurë të veçantë

Ndrtimi i kampusit mbetet srish premtim, viti i ri akademik do t startoj me probleme n infrastruktur Sivjet fakultetet do t hapin dyert pr 6 mij student t rinj, rreth 10 pr qind m shum krahasuar me nj vit m par. Viti i ri akademik 2010-2011, n Universitetin e Tirans pritet t startoj n muajin tetor,

No Pic available
  • 2010-09-01

Tepër të lodhur dhe të mërzitur. Nënat dhe baballarët nuk dinë të luajnë me fëmijët

Alarmi i qeveris angleze: Vetm videolojrat nuk mjaftojn T arrish t’u “vjedhsh” fmijve nj nga ato t qeshurat me gjith shpirt, q duket sikur dalin nga stomaku, apo t’i shohsh tepr t gzuar me syt q u shklqejn si xixa nga knaqsia e lojs, tani sht e pamundur, t paktn pr prindrit b

No Pic available
  • 2010-08-26

Vendimi për liçencat, studentët protestë para ministrisë së Arsimit

Nje grup studentesh, te sapodiplomuar ne mjekesi, stomatologji, infermieri e mami, kane protestuar perpara ministrise se Arsimit per procedurat e licensimit. Sipas tyre testimi qe ata duhet te kryejne eshte jo i drejte, nderkohe qe strukturat e shtetit nuk ju sigurojne nje vit praktike nje kusht ky

No Pic available
  • 2010-08-26

Studentët protestojnë për kushtin e marrjes së licencave

Vendimi Nj grup studentsh, t sapodiplomuar pr Mjeksi, Stomatologji, Infermieri e Mami, kan protestuar prpara Ministris s Arsimit pr procedurat e liensimit. Sipas tyre, testimi q ata duhet t kryejn sht i padrejt, ndrkoh q strukturat e shtetit nuk ju sigurojn as nj vit praktik, nj nga kushtet pr t ma

No Pic available
  • 2010-08-20

Qeveria rrit pagat për vendoret, pedagogët e tatimorët

Qeveria vendosi t rris me afro 2 mij lek pagat e punonjsve n bashkit dhe komunat e vendit, pagat e pedagogve dhe ato t punonjsve t tatimeve. Sipas ktij vendimi, pr njsit vendore me 20 deri 50 mij banor , pr kryetarin paga, nga 49 mij deri n 90 mij lek bhet 51 mij deri n 90 mij lek. Ndrsa pr N/kryeta

No Pic available
  • 2010-08-20

Pranimi në universitete, listimi i fituesve, sapo të miratohen kuotat

Fituesit, vetëm në një degë. Këtë vit nuk do të ketë formularë A3 dhe A4, rezultatet, në bazë të A2-shit Brenda ksaj jave do t bhen publike t gjitha kuotat pr universitetet publike n Shqipri. Kjo u b e ditur dje pr “standard” nga burime t Ministris s Arsimi

No Pic available
  • 2010-08-19

Vendimi, pedagogëve tu dyfishohet paga

Rritja Kshilli i Ministrave miraton trajtimin me pages dhe shtesa pr personelin akademik Kshilli i Ministrave merr vendimin pr rritjen e pags s personelit akademik n institucionet e arsimit t lart. Dje, n mbledhjen e radhs, qeveria miratoi dyfishimin e pagave t pedagogve, t cilt japin msim n univer