Rezultate te kerkimit per termin: +Pedagoge

Meta: total 1000 / total_found 1655 / time 0.001 / keyword[0] pedagoge / docs[0] 1655 / hits[0] 2255 /
Gara e ashpër për Elbasanin/ A do ta ruajë LSI mandatin e dytë që iu dhurua nga socialistët?
  • 2017-06-18

Gara e ashpër për Elbasanin/ A do ta ruajë LSI mandatin e dytë që iu dhurua nga socialistët?

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike u ndanë barabartë me numër mandatesh në zgjedhjet e vitit 2009 në Elbasan, pavarësisht se PS dhe aleatët e saj të vegjël siguruan rreth 5 mijë vota më shumë. LSI, e cila mori 7,700 vota në Elbasan ose 5 për qind, mori asnjë mandat. Në zgjedhje

No Pic available
  • 2017-05-28

Kush është Orjola Pampuri, numri dy i listës së Bashës në Tiranë

Orjola Pampuri është bërë sot një ndër njerëzit më të lakuar të ditës. Pasi ajo është  numri dy i listës së Partisë Demokratike në Tiranë. Pampuri është një emër që demokratët nuk e njohin. Ajo mund të cilësohet edhe si prurje e Henri Çilit, pasi është pedagoge në UET.

Pas Nikollës, një tjetër produkt i UFO-s për arsimin shqiptar
  • 2017-05-22

Pas Nikollës, një tjetër produkt i UFO-s për arsimin shqiptar

Duket se arsimit shqiptar tani e tutje do të drejtohet gjithmonë nga një e diplomuar nga Albanian University ish-UFO. Pas Lindita Nikollës, edhe ministrja teknike për Arsimin, Mirela Karabini ka studiuar në këtë universitet sipas CV-së së saj. CV-ja e ministres Ministres teknike të Arsimi

Ledina Mandia, kush është zv.kryeministrja e re
  • 2017-05-22

Ledina Mandia, kush është zv.kryeministrja e re

Kandidatura e propozuar nga PD-ja për postin numër të qeverisë është Ledina Mandia, e lindur në Shkodër. Ajo ka mbaruar fakultetit Juridik në qytetin e Shkodrës. Më pas ka punuar si pedagoge e universitetit Luigj Gurakuqi. Më pas në karrierën e saj, Mandia gjatë qeverisjes së PD-së

No Pic available
  • 2017-05-12

Zbardhet pasuritë me mijëra euro të drejtuesve të PD

  Drejtuesit e Partisë Demokratike, të ngujuar që në 18 Shkurt në çadër për zgjedhje të lira dhe varfërinë e shqiptarëve, rezultojnë me qindra mijëra euro nëpër banka, me prona, vila, makina, me të ardhura nga dhënia me qira të pasurive të paluajtshme, nga interesat, fondet

Tri zonjat e hekurta që do bëjnë vettingun për gjyqtarët e prokurorët
  • 2017-04-01

Tri zonjat e hekurta që do bëjnë vettingun për gjyqtarët e prokurorët

Mes emrave që do kalojnë në sitë prokurorët dhe gjyqtarët e vendit bie në sy ai i ish-kryeprokurores Ina Rama, ish-kryetares së Gjykatës së Lartë, Shpresa Beçaj si dhe ai i Sekretares së Përgjithshme të Kuvendit, Albana Shtylla. Ishte Avokati i Popullit, Igli Totozani ai që publikoi

Ku janë sot ish-yjet e televizioneve shqiptare?
  • 2017-03-29

Ku janë sot ish-yjet e televizioneve shqiptare?

Ka diçka që i bashkon Jona Kuken, Esmeralda Mulën, Fatjona Hysin, Estela Ujkën, Eriona Shehun dhe Jeta Toçilën. Ato për shumë vite kanë qenë imazhet që i shikoje në televizor çdo ditë, por prej disa kohësh janë larguar nga ekrani e sot janë bashkuar sërish në emisionin Pasdite në