Rezultate te kerkimit per termin: +Pedagogjise

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] pedagogjise / docs[0] 27 / hits[0] 31 /
Dedikuar bartesve te filozofise se jetes
  • 2015-03-09

Dedikuar bartesve te filozofise se jetes

Transmetuar me 07032015 - 0616 Nga Lindita Nikollabr br Ministre e Arsimitbr br Profesor Keating Robin Williams ne filmin Dead Poets Society 1989 i perzene nga shkolla pasi sistemon me duart qe i dridhen lehte canten e tij i hedh nje sy klases per he

Ne fillim te merremi me oborrin tone
  • 2015-01-17

Ne fillim te merremi me oborrin tone

e Premte 16 Janar 20151331 pm MENTOR NAZARKObrbr     Ngjarjet e Parisit nxiten diskutime reflektime debat ne gjithe boten dhe afermendsh ne Shqiperi Edhe shfaqja e kater klerikeve shqiptare krah per krah si pjese e marshimit te madh republikan krijoi nje vale kren

Pengili 24 Kapriciot e Paganinit si kujtim i se shkuares
  • 2014-10-09

Pengili 24 Kapriciot e Paganinit si kujtim i se shkuares

e Merkure 8 Tetor 20141520 pm p classwp-caption-text Violinisti Alban PengilibrbrViolinisti ne nje koncert recital ne Teatrin e Operes e BaletitbrbrShqiptaret jane virtuoze kur luajne jashte u duket sikur jane me pushimebrbrKur doli perpara publikut shqiptar per te luajtur 24 ka

Klaidi Sahatci Do te luajme 10 premiera ne Tirane
  • 2014-09-26

Klaidi Sahatci Do te luajme 10 premiera ne Tirane

e Enjte 25 Shtator 20141338 pm p classwp-caption-text Violinisti Klaidi SahatcibrbrRikthehet per edicionin e trete te Different TrainsbrbrKoncertmaester i pare ne orkestren Tonhalle ne Zyrih dhe luan me nje violine te StradivaritbrbrKur iku nga Shqiperia ai mori me vete shkollen

No Pic available
  • 2012-09-21

Prof. dr. Shefik Osmani, personalitet i shquar i arsimit dhe i mendimit pedagogjik shqiptar Nga Prof. Dr. Pajtim Bejtja

Pak kohe me pare, me 21 korrik 2012, pas nje semundjeje te gjate, u nda nga jeta, ne Tirane, mesuesi i merituar, prof. dr. Shefik Osmani. Shefiku ka lindur ne vitin 1923 ne Shkoder, ne nje familje njerezish arsimdashes dhe qe u bene personalitete te arsimit tone kombetar. Babai i tij, Et'hem Osmani

No Pic available
  • 2012-07-16

Pragu minimal dhe maksimal i pikeve ne deget me konkurse

Te gjithe ata kandidate, qe kane aplikuar per nje nga deget e shkollave te larta ku perzgjedhja behet me konkurs, per t'u futur ne gare, duhet te kene kapur pragun minimal te pikeve. Ne te kundert skualifikohen. Behet fjale per ata qe duan te nisin studimet e larta ne nje nga deget e Akademise se Ar

Dirigjenti Desar Sulejmani
  • 2012-01-28

Dirigjenti Desar Sulejmani

Kur e takoj per Deutsche Wellen pas koncertit ne hollin e salles se koncerteve Robert Schumann ne Dsseldorf ai duket i emocionuar por plot gezim dhe me nje energji te pashtershme e cila eshte ngjitese reflektohet dhe kaplon edhe te tjeret. Fytyra e tij eshte e hapur dhe e qeshur shtrengimi i dore