Rezultate te kerkimit per termin: +Pedagogt

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.214Z

Pedagogët e Universitetit të Vlorës hyjnë në grevë

Studentt e Universitetit t Vlors jan prfshir pr t disatn her n grev, shkaqet e s cils ata nuk i kan t qarta, por kt her protagonistt e protests jan pedagogt. Studentt e ardhur nga rrethinat e Vlors, jan vendosur prpara faktit t kryer t protests, pr t ciln shum prej tyre nuk kishin iden e shkaqeve, v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

Pedagogët, tani vlerësim edhe nga studentët

Duke nisur nga semestri i dyt n universitete jo vetm pedagogt do t ken mundsin pr t vlersuar studentt, por edhe kta t fundit do t bjn nj vlersim t till. E gjith kjo do t bhet e mundur pas plotsimit t nj formulari, t cilin do student duhet ta mbush prpara se t hyj n provim n prfundim t ktij viti shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Qeveria rrit pagat për vendoret, pedagogët e tatimorët

Qeveria vendosi t rris me afro 2 mij lek pagat e punonjsve n bashkit dhe komunat e vendit, pagat e pedagogve dhe ato t punonjsve t tatimeve. Sipas ktij vendimi, pr njsit vendore me 20 deri 50 mij banor , pr kryetarin paga, nga 49 mij deri n 90 mij lek bhet 51 mij deri n 90 mij lek. Ndrsa pr N/kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Arsimi, ligji pr t gjith

Kryetari i Konferencs s Rektorve, Jorgo Kaani dhe nnkryetari Aleks Luarasi deklaruan sot n nj konferenc se ligji i ri i Arsimit t Lart duhet t zbatohet njsoj si n universitetet publike, ashtu dhe n ato private. Kaani deklaroi se duhet t matet cilsia pran do universiteti. Duhet t nis menjher si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.241Z

Berisha: Të mirëmenaxhohen fondet për arsimin

Kryeministri Sali Berisha i kaapel stafeve drejtuese t universiteteve t mirmenaxhojn investimet e qeveris. N nj aktivitet t mbajtur mbi arsimin e lart kreu i ekzekutivit ka krkuar zbatimin e tolerancs zero ndaj veprimeve korruptive t cilat mbeten problem jetik n zhvillimin e vendit. Berisha "P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.394Z

Vendimi për liçencat, studentët protestë para ministrisë së Arsimit

Nje grup studentesh, te sapodiplomuar ne mjekesi, stomatologji, infermieri e mami, kane protestuar perpara ministrise se Arsimit per procedurat e licensimit. Sipas tyre testimi qe ata duhet te kryejne eshte jo i drejte, nderkohe qe strukturat e shtetit nuk ju sigurojne nje vit praktike nje kusht ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Studentët protestojnë për kushtin e marrjes së licencave

Vendimi Nj grup studentsh, t sapodiplomuar pr Mjeksi, Stomatologji, Infermieri e Mami, kan protestuar prpara Ministris s Arsimit pr procedurat e liensimit. Sipas tyre, testimi q ata duhet t kryejn sht i padrejt, ndrkoh q strukturat e shtetit nuk ju sigurojn as nj vit praktik, nj nga kushtet pr t ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama