Rezultate te kerkimit per termin: +Pedro +Sanchez

Meta: total 57 / total_found 57 / time 0.000 / keyword[0] pedro / docs[0] 1393 / hits[0] 1856 / keyword[1] sanchez / docs[1] 977 / hits[1] 1443 /
No Pic available
  • 2016-08-10

Spanja zgjidh ngërcin Rajoy dhe Riviera dakortësohen për koalicionin

Kryeministri në detyrë i Spanjës Mariano Rajoy ka deklaruar se javën e ardhshme, Konservatorët do të votojnë reformën politike të kërkruar nga Siudadanos, si një kusht për formimin e qeverisë së re. Në një konferencë shtypi, ai tha se më 17 gusht Komiteti ekzekutiv do të mblidhet

No Pic available
  • 2016-01-08

Spanja në ngërç politik, liderët nuk bien dakord për krijimin qeverisë së re

Spanja ende vijon të mbetet në një ngërç politik, pasi partitë kryesore të vendit nuk kanë arritur të bien dakord për krijimin e qeverisë së re. Asnjë prej forcave politike nuk arriti të sigurojë një shumicë të mjaftueshme në zgjedhjet e fundit, të mbajtura më 20 dhjetor të vit

Spanja voton ne gare 4 forca politike
  • 2015-12-20

Spanja voton ne gare 4 forca politike

0 brbr SSSAbrASS brbrPjesemarrja ne votime ne Spanje eshte 3702 deri ne oren 1400 nje pjesemarrje me e ulet krahasuar me 2011 kur ishte 3788 Sipas mediave spanjolle kjo renie reflekton zhgenjimin e zgjedhesve nga qeveriabrbr brbrKeto zgjedhje cilesohen si historike per shkak te daljes ne skene te

Formacionet zyrtare : Chelsea – Arsenal
  • 2015-09-19

Formacionet zyrtare : Chelsea – Arsenal

Sot në stadiumin “ Stamford Brdige” , do të jetë një derbi i madh, e që në Angli njihet si derbi londinez, mes skuadrës së Chelseas dhe Arsenal, ndeshje kjo që luhet sot në ora 13:45. Chelsea nuk po kalon formë të mirë n&eu

Asnjë lojtar i Realit në formacionin e javës
  • 2014-09-16

Asnjë lojtar i Realit në formacionin e javës

Portali i mirënjohur sportiv, Goal.com, ka publikuar formacionin e javës së xhiros së të La Ligës spanjolle. Kjo xhiro u karakterizua me disa befasi, ku Reali u mposht në Bernabeu nga Atletico Madrid, ndërsa Barcelona në Camp Nou mposhti 2 – 0 Bilba

No Pic available
  • 2014-07-27

Pedro Sanches zgjidhet liderii ri i Partisë Socialiste të Spanjës

Pedro Sanchez është fituesi i zgjedhjeve të para të Partisë Socialiste në Spanjë (PSOE). Sot Sanchez do të kurorëzohet nga Kongresi i Jashtëzakonshëm i partisë spanjolle si Kryetari i pestë në historinë e saj.Lideri i ri i Pa

Pedro arrinë në Napoli!
  • 2014-07-17

Pedro arrinë në Napoli!

Barcelona si duket është bërë gati të largoi edhe një yll të skuadrës. Pas largimit të Alexis Sanchez, Pedro duket se është në rrugën e largimit nga Barcelona. Ylli spanjoll është fotografuar sot në Napoli duke rritur z