Rezultate te kerkimit per termin: +Pej

Meta: total 1000 / total_found 4686 / time 0.002 / keyword[0] pej / docs[0] 4686 / hits[0] 8978 /
Fotografi i luftës, ekspozitë në Galerinë e Arteve
  • 2019-03-12

Fotografi i luftës, ekspozitë në Galerinë e Arteve

Historia e luftës në Kosovë mund të gjykohet sot përmes fotove të realizuara nga Sokol Beqiri. Imazhe që shmangin harresën vijnë në formën e pyetjeve mbi atë ccfarë shqiptarët kanë jetuar në Ballkan. Një emër i njohur i artit bashkëkohor, Beqiri vjen për herë të parë me një e

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!
  • 2019-01-22

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!

Qeveria shqiptare ka vendosur se që prej 1 korrikut të këtij viti nuk do të pranojë më asnjë ofertë të pa kërkuar për koncesionet në infrastrukturë. Kjo formë investimesh është konsideruar prej vitesh si abuzive nga ana e politikanëve dhe ekspertëve të ekonomisë. Por tashmë nism

Isa Boletini, 154 vjetori i lindjes
  • 2019-01-15

Isa Boletini, 154 vjetori i lindjes

Më 15 janar 1864 lindi Isa Boletini, luftëtar e udhëheqës ushtarak popullor, organizator e drejtues i lëvizjes për çlirimin kombëtar, Hero i Popullit. Isa Boletini lindi në Boletin të Mitrovicës. Në moshën 17 vjeçare mori pjesë si luftëtar i Lidhjes Shqiptare të Prizërenit në bete

Lamtumirë Christian Gut, përkthyesi frëng i Shokut Zylo!
  • 2018-12-05

Lamtumirë Christian Gut, përkthyesi frëng i Shokut Zylo!

Pak ditë më parë, miku i shqipes dhe shqiptarëve, albanologu dhe përkthyesi Christian Gut, ndërroi jetë. Në ditët e fundit të kësaj jete, prof. Gut ishte duke rishikuar përkthimin e kapitujve të munguar të romanit përkthyer shkëlqyeshëm nga ai në frëngjisht, Shkëlqimi dhe rënia

KRYEMINISTRI RAMA NUK ËSHTË GOMAR!
  • 2018-11-28

KRYEMINISTRI RAMA NUK ËSHTË GOMAR!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi Nga Fadil LEPAJA Qysh ka thanë i moçmi, gjithë secili prej nesh është njëlloj shtaze në politikë edhe në horoskop. Ndoshta nuk ka thënë pikërisht kështu i moçmi, por të shkretit shumë fjalë i janë veshur kot. Kr

No Pic available
  • 2018-11-28

Rama uron me një foto të veçantë: Gëzuar Ditën e Flamurit!

Kryeministri Edi Rama ka uruar 106-vjetorin  e Pavarësisë me një foto të veçantë, publikuar në rrjet sociale.  Rama ka publikuar një foto realizuar në takimin mes qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës në Pejë. Në foto shfaqet dora e Ramës dhe e kryeministrit të Kosovës, Ramus

Shqipëri-Kosovë, bashkë në 2025? Rama: BE mos ta marrë tolerancën për dobësi
  • 2018-11-27

Shqipëri-Kosovë, bashkë në 2025? Rama: BE mos ta marrë tolerancën për dobësi

Në lidhje direkte për emisionin Open nga Kosova, pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Pejë, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje më një deklaratë të tij gjatë takimit, ku u shpreh për bashkimin Kosovë-Shqipëri në 2025. Disa pjesë të fjalimit të Ramës për nj