Rezultate te kerkimit per termin: +Pejn

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.746Z

Ilcenko e arte ne maratonen e notit 10 km

Kampionia e trefishte boterore ne maratonen 10 km, rusja Larisa Ilcenko ka fituar medaljen e pare te arte ne Lojerat Olimpike ne kete disipline. Ilcenko ne finish te gares e tejkaloi britaniket Keri Ane Pejn dhe Kasandra Paten, te cilat thuajse kryesuan gjate gjithe gares. Rusja Ilcenko e mbylli gar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.942Z

Obama shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë

Kreu i Shtëpisë së Bardhë u shpreh se 10-vjetori i 11 shtatorit që po vjen, është rasti i mirë për të kujtuar të gjithë ata njerëz të të gjitha përkatësive që ndërruan jetë në sulmet e 2001-shit, përfshirë këtu edhe myslimanët amerikanë. Ai shtoi se edhe myslimanët amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.731Z

Media amerikane komenton prezantimin e presidentit “Obama” në ceremoninë e Normandisë

Duke qëndruar në bregdetin historik të zbarkimit në Omaha Beach, presidenti Barak Obama i nderoi mijëra ushtarë, që e dhanë jetën e tyre në invadimin e Ditës-D, para 65 vjetësh dhe e shprehu inspirimin e tij për sfidat e së sotmes. Presidenti Obama e përkujtoi zjarrin gjerman, që a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.502Z

Tesla Motors sjell makinën elektrike

Ato janë të shpejta dhe nga ana ekonomike apo stilit mund t'i bëjnë një konkurencë të fortë Ferrarit. E veçanta e tyre, burimi i vetëm i energjisë është elektriciteti. Në materialin në vazhdim kolegu Kastriot Haxhiaj na çon në shtetin plot diell të Kalifornisë ku vetur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Sigal Prishtina, pa konkurrenc

Sigal Prishtina sht duke shklqyer n kt edicion t TechnoMarket Superligs s Kosovs n basketboll. Bardhekaltrit deri m tani i kan shnuar dymbdhjet fitore, n po aq ndeshje sa i ka zhvilluar, ku ende n kt edicion nuk e ka shijuar asnj humbje t vetme. Madje bardhekaltrit po triumfojn leht ndaj skuadra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Prsri, fjala e popullit

Kur akrepat e ors kan shnuar orn 00:00 t dits s shtun, ka filluar edhe zyrtarisht heshtja parazgjedhore pr raundin e dyt. Partit politike pr nj jav sa ka zgjatur fushata, kan vazhduar t krkojn votat e qytetarve n kmbim t nj jete m t mir. Partit politike konkurroj n 21 komuna t Kosovs. N shumicn pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.166Z

Nga Luter King tek Obama

40 vjet pas vrasjes së Martin Luter Kingut, realizohet një nga aspiratat e tij: Një njeri me ngjyrë zgjidhet në postin e Presidentit të vendit. Ai është Barak Obama, imazhi presidencial i Martin Luter Kingut. Ato që Kingu i artikuloi para kombit amerikan, atje, para memorialit Linkoln, në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama