Rezultate te kerkimit per termin: +Pekin

Total: 3260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.216Z

Shqiperia ngre flamurin ne Pekin

Shqiperia ngriti flamurin e saj ne Fshatin Olimpik te Lojerave te 29-a Verore “Pekin 2008”. Te 11 sportistet pjesemarres ne Olimpiade, trajneret e pjesemarresit e tjere te delegacionit me te madh sportiv shqiptar, ndodhen ne Pekin. Per Shqiperine, kjo eshte hera e gjashte qe merr pjese ne Lojera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.393Z

Prizreni, flamurmbajtësi shqiptar në Pekin 2008

Said Prizreni do të jetë flamurmbajtësi i delegacionit sportiv shqiptar në Lojërat Olimpike Verore "Pekin 2008", që do të zhvillohen në Kinë në gusht të këtij viti (8-24 gusht 2008). Këtë e vendosi Komiteti Olimpik Shqiptar gjatë ditës së djeshme, ku u firmosën edhe kontratat me sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.396Z

Cilët janë 11 olimpistët shqiptarë në "Pekin 2008"

Shqipëria do të përfaqësohet për të gjashtën herë në Lojërat Olimpike, që zhvillohen në Pekin nga data 8-24 gusht. Për herë të parë, Shqipëria u përfaqësua në Lojërat Olimpike të Mynihut në vitin 1972 në sportet: qitje (4 sportistë) dhe peshëngritje (1 sportist), për të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.651Z

Robinjo nuk shkon ne Pekin

Pasi drejtuesit e Real Madridit kane bere te ditur se futbollisti i tyre, Robinjo, vuan nga lendimi i muskujve, Federata Braziliane e Futbollit ka vendosur qe te heq dore nga sherbimet e ketij futbollisti per Lojerat Olimpike ne Pekin. Nje gje te tille ata e kane bere pa deshire dhe me nje kritike t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.502Z

Pekin, vdes Norodom Sihanuk ish-sovrani i Kamboxhias

PEKIN- Ish-mbreti i Kamboxhias, Norodom Sihanuk vdiq sot në Pekin në moshën 89-vjeçare, njoftoi agjencia shtetërore kineze e lajmeve, Hsinhua. ''Norodom Sihanuk vdiq në Pekin'', njoftoi agjencia e sipërcituar pa dhënë asnjë detaj tjetër pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.579Z

Berisha dhe Pango, sot per ne Pekin

Kryeministri dhe ministri i Kultures pritet qe sot ne oren 10.00 te nisen per ne Pekin. Ata do te takohen me Kryeministrin dhe Presidentin e Kines dhe me pas do te ndjekin ceremonine e hapjes se Lojerave Olimpike. Ndersa Pango, mesohet se do te qendroje deri me 17 gusht ne Pekin. Ai do te ndjeke nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.622Z

Entuziazëm i madh i tifozëve në Pekin

Entuziazmi i tifozëve të Lojrave Olimpike është i madh në Pekin, ndërkohë që Kina u jep fund përgatitjeve për ceremoninë e hapjes së lojrave nesër. Mijëra njerëz brohorisnin, ndërsa Pishtari Olimpik kaloi përgjatë Murit të Madh kinez, me ceremoni madhështore. Kina ka shpenzu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama