Rezultate te kerkimit per termin: +Pekinit

Total: 2028
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.769Z

Dallimet mes Lojërave Olimpike Londrës 2012 dhe Pekinit 2008

Gazeta ShqipKrahasimi Për shumë adhurues veteranë të Lojërave Olimpike, përvoja e Londrës ka qenë shumë më e ndryshme sesa ajo e Lojërave të Pekinit në vitin 2008. Amerikani Geri Dejvis ka ndjekur zhvillimin e 9 Lojërave Olimpike dhe thotë se stadiumet e ndërtuara për këto lojëra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.107Z

Kinë, popullsia e Pekinit drejt 20 mln banorëve

Popullsia e Pekinit po shkon drejt 20 milionë banorëve, 10 vjet më parë nga parashikimi. Kështu shkruan sot e përditshmja "China Daily", që sipas Këshillit të Shtetit (qeveria qendrore) për zhvillimin e kryeqytetit, popullsia nuk duhet të kalonte 18 milionë banorët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.284Z

Greqia, kenge urimi per Lojerat Olimpike te Pekinit

Kryetari i bashkise se qytetit te Oinousai-t Angelakos ftoi nje studiues ne fushen e Greqise se Lashte te krijoje "Kengen e Urimit per Lojerat Olimpike te Pekinit", qe ua dhuroi Lojerave Olimpike te Pekinit. Gjate intervistes, Angelakosi tha se kjo eshte hera e pare qe olimpiada me origjine nga Greq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.469Z

Gebru fiton Maratonen e Pekinit

Atleti etiopian Girmay Birhanu Gebru mbrojti me sukses titullin e fituar 12 muaj me pare duke regjistruar emrin per here te dyte radhazi ne listen e fituesve te Maratones se Pekinitbr br Edicioni i 34 i Maratones ne Kryeqytetin e Kines u zhvillua ne kushte teper te veshtira dhe me nje re te sterma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.508Z

Shperthim eksplozivi ne aeroportin e Pekinit nga nje person invalid

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur aeroportin e Pekinit. Pamjet të cilat kanë bërë xhiron e botës tregojnë një mashkull të ulur në karrige me rrota për invalidët i cili mban një bombë në duar. Ngjarja ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.505Z

Kine shperthim ne aeroportin e Pekinit

Mediat botërore raportojnë për një shpërthim në terminalin 3 të aeroportit ndërkombetar të Pekinit, i cili mendohet të jetë shkaktuar nga një burrë në karrige me rrota. Fotot e postuara ne blogjet vendase tregojne nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.089Z

Meta pret delegacionin e Universitetit të Pekinit, e falenderon për bursat

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë delegacionin e Universitetit të Pekinit për Gjuhët dhe Qytetërimet e Huaja (BFSU), të kryesuar nga Rektori i këtij Universiteti, Prof. Long Peng. Presidenti Meta përshëndeti vizitën e akademikëve kinezë në Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama